Bu Kavşak Ölüm Saçıyor!
Soner VATANSEVER

Soner VATANSEVER

Bu Kavşak Ölüm Saçıyor!

20 Eylül 2017 - 02:03 - Güncelleme: 21 Eylül 2017 - 18:54

Araç trafiğinin yoğun olduğu Alaşehir-Sarıgöl Karayolunda bulunan Çataltepe Kavşağı, sürücüleri tedirgin etmeye devam ediyor. Daha önce de pek çok kazanın yaşandığı kavşakta yetkililerce bir an önce gerekli önlemlerin alınması gerek. Zira, kavşak bu haliyle kazalara davetiye çıkarıyor. Kavşağı kullanarak karayoluna girmek isteyen araç sürücüleri kendi inisiyatifleriyle yola giriş yapıyor. Bu durum diğer araçları tehlikeye sokuyor ve kaçınılmaz son olarak kazalar meydana geliyor. Araç yoğunluğuyla birlikte karmaşa yaşanan kavşaktan geçmekte büyük risk oluşturuyor. Kavşağa konulacak trafik ışıkları, sürücülerin yaşadığı tehlikeliyi azaltabilir.

Son 6 Ayda 4 Ölü 30'un Üzerinde Yaralı

Ölüm Kavşağı olarak adlandırdığımız Çataltepe Kavşağı'nda son altı ayda 4 canımızı yitirdik. Son kaza ise bugün yaşandı. Trafik sinyalizasyonunun olmaması sonucu kendi inisiyatifiyle yola giriş yapan motosikletli çifte, Alaşehir-Sarıgöl Karayolunda hızla seyreden otomobil çarptı. Kazada, Ramazan Karaaslan (61) hayat arkadaşını kaybetti. Yaşlı çifti bu kavşak ayırdı.

İki ay önce, yine aynı kavşak... Sarıgöl istikametinden Alaşehir yönüne dönmek isteyen Mehmet Ö. yönetimindeki 45 Z 4949 plakalı otomobil ile Salihli yönünden Denizli istikametine seyir halinde olan Engin D. idaresindeki 34 BA 9623 plakalı otomobil ile çarpıştı. Çarpışma sonucu 1 kişi öldü 4 vatandaşımız ise yaralandı.

Yine iki ay önce. Kazanın adresi yine aynı. Alaşehir’den Sarıgöl yönüne giden Mücahit Altıngül yönetimindeki 64 EP 502 plakalı otomobile, kontrolsüz şekilde kavşağa girdiği ileri sürülen Salim Erbay yönetimindeki 45 EA 590 plakalı otomobil çarptı. Kazada 1 kişi öldü 5 vatandaşımız ise yaralandı...

Böylesine yoğun kullanılan ve sık sık kazaların yaşandığı kavşakta trafik ışıkları hayati önem taşır. Yetkililer, gerekli tedbirleri almak için daha kaç canın gitmesini, kaç ocağın sönmesini bekleyecek!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar