Alaşehir'de Bir Karaoğlan
Onur Korkmaz

Onur Korkmaz

Siyaset Bilimci ve Aktivist

Alaşehir'de Bir Karaoğlan

08 Kasım 2016 - 11:05 - Güncelleme: 08 Kasım 2016 - 11:24

Değerli okuyucular sizlere daha önce Alaşehir'de sıcak su sondajları nın çıkardığı sorunları Alaşehir Manşet Gazetesi vasıtasıyla aktarmıştım. Malum Alaşehir'in tek sorunu bu değil birçok sorunu var sorun varsa elbet bir çözümü de olmalı diye düşünüyorum çözüm adresinin merkezi ise siyasettir. Her zaman Alaşehir yerel ve genel sorunlarıyla alakalı birisi olarak siyaset bilimi öğrencisi bir genç olarak olarak incelemeler yapma fırsatım oldu. Alaşehir'deki 3 Siyasi partinin Gençlik kollarını yakından takip ediyorum. AKP MHP CHP Gençlik kollarının hepsi pırıl pırıl dinamik arkadaşlar. Yalnız ben bu yazımda CHP Alaşehir gençlik kolları Başkanı Veli Kaya'yı sizlere anlatacağım.

Kendisini yakından takip ediyorum. Kendisi güvenlik görevlisi ve maddi durumu normal partinin bütçesi kısıtlı ama o yaptığı bir çok etkinlikle şimdiden ilgi odağı oldu. Siyasette gençlere örnek oldu. Bir de esmer olması. Onu tam bir Ecevit vari kıldı insanların gözünde. Hitabeti çok iyi, kağıttan yazı okumuyor, partilileri coşturuyor ve kısıtlı imkanlarına rağmen çok iş başarıyor. İddialı bir kişi, hem genel, hem de yerel iktidarı istiyor, umutlu...

Peki Veli Kaya ne yaptı şimdiye kadar?

Bir de konuya bu gözle bakalım. Aralık 2015 yılında kongre başkanı seçildi ve hemen işe koyuldu. Bir üniversite Komisyonu oluşturdu ve halkçı liselileri canlandırdı Alaşehir'de. Genel Merkezi bile etkiledi. Gençlik Kolları genel başkan yardımcılığına Cenk Erdöl'ü öneren ilk kişi oldu ve başardı. İlçede iki büyük konsere imza attı. Tolga Çandar ve Fevzi Kurtuluş konserleri. Birçok geceye damgasını vurdu. Uğur Mumcu ve Deniz Gezmiş anma gecelerini düzenledi. Soma film gösteriminin yanı sıra milli bayramların tamamında etkinlik düzenledi ve bu etkinliklerde tüm gençler görev aldı. Partide bütünleşme sağladı. Alaşehir'de toplumsal eylemlere katıldı. Çiftçi için, TARİŞ işçileri için, Irmak bebek için insanları örgütledi. Gençleri, sosyal sorumluluk projelerine yönlendirdi ve partiye sinema sistemini kazandırdı. Gençlerin arkadaşlıklarını pekiştirmek için mangal partileri, çiğ köfte günleri, cafe buluşmaları, kahvaltı organizasyonları yaptı. Her ay faaliyet raporunu il teşkilatına gönderdi ve harcamaların kuruşu kuruşuna hesabını verdi. Eski beldelerde gençlik kollarını canlandırdı. Partide kütüphane oluşturdu. Her ay yönetim kurulu, üniversite komisyonu ve lise komisyonu toplantıları düzenledi. Alaşehirin mahallelerindeki sorunları basın yoluyla gündeme taşıdı. Bunlara benzer bir çok etkinlikleri düzenlerken en önemlisi ise ana kademe ve kadın kollarıyla birlikte hareket etti. Öyle ki, uzun süreler gençlik kollarıyla ana kademenin arası açıkken parti olarak Alaşehir'de bir kenetlenme havası oluşturdu. 

İşte size bir azmin hikayesini anlattım.

Galiba Alaşehir hizmetin kucağına düşecek gibi ne dersiniz? İnanç var, azim var, pratik zeka var. Uzun lafın kısası, Alaşehir'de bir şeyleri değiştirmek isteyen ikinci bir Karaoğlan var.

Bu yazı 2998 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar