VATAN EVLATLARI
Onur Korkmaz

Onur Korkmaz

Siyaset Bilimci ve Aktivist

VATAN EVLATLARI

16 Ocak 2017 - 21:49 - Güncelleme: 10 Haziran 2017 - 03:57

Bu yazıma başlarken, yazacağım örnek dışında aynı durumda olan esnaf abilerimizle de gurur duyuyoruz. Alaşehir Manşet internet gazetesi köşesinde daha çok yazacağım merak etmeyin...

Değerli okuyucular uzun zamandır sizlere ülkemizdeki hadiselerden dolayı yazı yazamadım, uzak kaldım.Bugünler de malum gündem vatan meselesidir. Sizlere bıkkınlık ve üzüntü verici yazı yazmadım bu sefer. Umut ve heyecanı içimizde yaşatalım dedim. Bu günlerde en büyük ihtiyacımız da bu değil mi? Ortak değerler etrafında birleşmemiz gerekmez mi?... gibi sorular sordum kendime. Hepimizin dünya görüşü ve ideolojisi farklı olabilir. Hepimizin ortak değerleri de var elbet. Bunların başında anaların kuzuları, babaların aslan parçaları Mehmetçik geliyor. Mehmetcik, vatan mücadelesinin önünde zor imtihanlardan geçiyor bugünlerde. Bilirsiniz bizim Alaşehir'de epeyce vatansever bir memleket.. Başka şehirlerde şehit ailesine, gazilere ve askerlere bir çok yardım yapılıyor. Bir çok hizmet ücretsiz. Acaba bu tür şeyler benim Alaşehirimde var mı diye sordum kendime... 

Bu soruların cevabı bana çok uzak değilmiş. Meğer dibimde, Kemaliye'nin sevilen esnaflarından Berber Ahmet Ok'un askerlerimize ve asker adaylarına ücretsiz tıraş ve bakım yaptığını duydum ve kendisiyle görüştüm. Mekanına uğradım, çayını içtim. Gayet modern bir mekana sahip ve güler yüzlü elemanları da var. Askerlerimize yaptığı uygulama, bu zorlu günlerde biraz olsun içimizi ısıttı, moral oldu. Bilmeyenler için de söyleyeyim, berber dükkanının adı Kemaliye'nin eski adı olarak bilinen "PENDORE" olarak geçiyor. Vatandaş ise berber abimize "Hair Doktor" yani saç doktoru diye hitap ediyor.

İşte bunları duydum ve şahsen gurur duydum. Alaşehirimizin esnafkarına-insanlarına iyi bir örnek teşkil ettiğini düşünüyorum. Kendisini cânı gönülden kutluyorum. 

Umarım bu örnekte olduğu gibi, Alaşehir'in her yerinde bu tür uygulamalar artar ve herkes Mehmetçiğe sahip çıkar...

Bu yazımda sizlere Alaşehirli bir esnafın güzel bir uygulamasını anlattım. Bu yazıların devamını farklı meslek grupları ve örnekleriyle siz değerli okuyucularımızla paylaşmaya devam edeceğiz.

YORUMLAR

  • 1 Yorum

Son Yazılar