Kaymakam Uçgun’dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Kaymakam Uçgun’dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Alaşehir Manşet Haber - Manisa'nın Alaşehir İlçe Kaymakamı Abdullah Uçgun, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

24 Kasım 2019 - 18:02

 

Alaşehir İlçe Kaymakamı Abdullah Uçgun, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Uçgun, mesajında Öğretmenler Gününü kutlayarak, "Mesleğini büyük bir özveriyle ifa eden, gelecek nesillerin yetişmesinde, milli ve manevi değerlerin yarınlara aktarılmasında önemli bir rol üstlenen, irfan ordusunun neferleri tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü en içten duygularımla kutluyorum.

Geçmişte olduğu gibi günümüzde de öğretmenlik, bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılmasında önemli bir role sahiptir. Milletçe elde ettiğimiz tüm başarılarda en büyük emek öğretmenlerimizindir.
 

Bin bir meşakkatle, yılmadan, yorulmadan yüreğinde taşıdığı ışıkla rehber olan; birlik ve beraberliğin önemini, kardeşlik bilincini ve evrensel değerleri evlatlarımıza öğreten öğretmenlerimiz görevlerin en muteberini ifa etmektedir.
Unutmayalım ki, çocuklarımızı çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına cevap verebilen, milli ve manevi değerleri benimseyip özümsemiş fertler olarak yetiştirmek, öğretmenlerimizin olduğu kadar hepimizin ortak sorumluluğudur.

 

Değerli Öğretmenler;
İstikbale güvenle bakan ve bu yolda fedakârca çalışan sizler, ülkemiz için daima umut kaynağısınız. Bu nedenledir ki insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen, idealizmlerini asla kaybetmeyen, dünyadaki gelişmelere ilgisiz kalmayan siz değerli öğretmenlerimiz sayesinde, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma hedefimizi gerçekleştireceğiz.
Hiç kuşkusuz, ülkemizin bilim, fikir, kültür, sanat ve siyaset alanında öne çıkan bütün değerlerinde fedakar öğretmenlerimizden izler vardır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, kutsal mesleğin onurlu temsilcileri olan öğretmenlerimizi sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle selamlıyorum.

 

Bu haber 1092 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MEB'den Alaşehir'deki Öğretmen ve İdarecilere Ödül
MEB'den Alaşehir'deki Öğretmen ve İdarecilere Ödül
Koruk Suyunun Faydaları Saymakla Bitmiyor
Koruk Suyunun Faydaları Saymakla Bitmiyor