Bugün

Alaşehir'de bu kadarına da Pes dedirten Hırsızlık!

31 Mayıs 2023 - 11:04
Güncelleme: 04 Eylül 2023 - 11:12

Soner VATANSEVER / Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir'de akşam saatlerinde işlek bir cadde üzerindeki apartman önündeki motosikleti çalarak kayıplara karışan hırsız rahat tavırları ile bu kadarına da pes dedirtti.

Alaşehir'de Sarısu Mahallesi, Şehit Mustafa Caddesi üzerinde meydana gelen bir hırsızlık olayı, bölge sakinlerini şaşkına çevirdi. Akşam saat 22:15'de 157 numaralı apartmanın önünde gerçekleşen hırsızlık olayı, hem hırsızın cesaretine hem de kullanılan yönteme göre oldukça dikkat çekiciydi.

Akşam saatlerinde Bulvar Caddesi üzerinde bulunan bir apartmanın önünde park halindeki motosikleti gözüne kestiren hırsız, bir süre keşif yaptı. Daha sonra elinde uzun bir sopa ile motosikletin yanına gelen hırsızın ilk işi elindeki sopa ile güvenlik kamerasını yukarı yönde kaydırmak oldu. Kameranın açısından çıktığını düşünen hırsız rahat tavırlar ile motosikletin kilidini kırdıktan sonra motosikleti düz kontak ile çalıştırarak olay yerinden uzaklaştı. "Kamera görüntülerini izleyince şok olduk!"

Alaşehir'de motosikleti çalınan Zekeriya Yörük isimli vatandaş: "Evimiz Alaşehir'in en işlek caddesi olan Bulvar Caddesine çok yakın bir konumda. Hırsız akşam saat 22:00 sıralarında çalıyor motosikleti. Kameraları incelediğimizde şaşkınlık içerisinde kaldık. Bu kadar işlek bir cadde üzerinde rahat tavırlar içerisinde kamerayı yukarıya kaldırıyor ve motosikletin kilidini kırarak düz kontak yapıp çalıştırıp gidiyor. Emniyet güçlerine durumu bildirdik. Geniş çaplı bir araştırma başlattılar. Hırsız umarım en kısa sürede bulunur ve gereken cezayı alır" ifadelerini kullandı.