305 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

305 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

Yaklaşık bir buçuk yıl süren Pandemi süresince Açık Öğretim okullarında okuyan 305 öğrenci mezun olarak diplomalarını almayı başardılar. 

10 Temmuz 2021 - 09:31 - Güncelleme: 10 Temmuz 2021 - 09:41

 

Alaşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nce yürütülen açık ortaokul ve açık lise işlemleri Pandemi süresince online olarak gerçekleşen Açık öğretim okulları sınavları sonucu 305 öğrenci mezun olarak bir üst öğrenime geçmeye hak kazandı.

Alaşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Süleyman Ölmez,  Alaşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nce Açık Öğretim okulları iş ve işlemleri yürütülmektedir. İlçemiz genelinde yaklaşık 3 binin üzerinde öğrencinin Açık Öğretim okullarına kaydı bulunmaktadır. Yaklaşık bir buçuk yılı kapsamayan Covıd-19 salgın döneminde, ilçemizde  Açık Öğretim Kurumları sınavları çevrimiçi(online) olarak gerçekleştirilmiştir.  3 dönem gerçekleştirilen Açık öğretim kurumları sınavlarında  65 Açık ortaokuldan, 240 açık liseden olmak üzere toplam 305 öğrenci mezun olarak Müdürlüğümüzden diplomalarını almaya hak kazandılar.

Süleyman Ölmez,  Alaşehir genelinde eğitimine ara vermiş bütün vatandaşlarımızı açık öğretime kayıt olmaları için halk eğitimi merkezine baş vuruda bulunmalarını istiyoruz, dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x