Kaymakam Uçgun, Pazaryerinde İncelemelerde Bulundu

Kaymakam Uçgun, Pazaryerinde İncelemelerde Bulundu

Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir kapalı pazar yeri kısmen hizmet vermeye başladı. İlçe Kaymakamı Abdullah Uçgun, pazar yerinde incelemelerde bulundu.

15 Mayıs 2020 - 16:47

 

Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, korona virüs salgınının yayılmasını önlemek ve toplum sağlığına olumsuz etkilerini minimum seviyeye düşürmek, salgına karşı alınan tedbirler, salgının yayılımının engellenmesi, hijyen ve sosyal mesafe kuralının sağlanması kapsamında Alaşehir Kapalı Pazar yerinde incelemede bulundu. 2 Nisan 2020 tarihinde kapatılan Alaşehir Kapalı Pazar Yeri yeni uygulamaya konulan kararlar gereğince kısmen hizmet vermeye başladı.

Alaşehir kaymakamı Abdullah Uçgun, vatandaşların pazar yerinin girişlerinde dezenfekte kurallarını uygulayan, ateşlerini ölçen, Zabıta ekiplerinden çalışmalar hakkında bilgiler alarak, pazarcı esnafı ve vatandaşlarla sohbet etti, vatandaşlara ve önlemlerin uygulanmasında çalışmalar yapan görevlilere teşekkür ederek, “Pazarcı esnafımızın alınan tedbirlerin uygulanmasında büyük katkısı var. Bu süreçte bizlere destek oldukları için pazar esnafımıza teşekkür ediyorum. Korona virüs tedbirleri kapsamında ilçe genelinde de yoğun önlemler aldık. Alınan tedbirlere uyarak evlerinde kalan ve bu çalışmalarda bizlere destek veren bütün Alaşehir'li vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Mecbur kalmadıkça evlerimizden dışarıya çıkmayalım, çıktığımızda da sosyal mesafemizi koruyalım. Pazar alanımız , alan olarak geniş olduğu için, kullanılması ve sosyal mesafenin uygulanmasında sıkıntı yaşamıyoruz. Pazarcı esnafımıza bol ve bereketli kazançlar diliyorum. Vatandaşlarımız ve pazarcı esnafımızın sosyal mesafe kuralına uyduklarını , hijyenik kurallara uyduklarını gözlemledik. Bu duyarlı davranış bizleri mutlu etti. Koronavirüs önlemlerine uyulması hepimizin yararına olacaktır.

Pazarcı esnafımız, vatandaşlarımız, kısacası hepimiz için sağlığımızın korunması anlamına gelmektedir. Bu süreçte başta esnaflarımız olmak üzere , vatandaşlarımıza ve evlerinde kalarak salgının yayılmasının önlenmesinde katkısı olan herkese teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz, dedi.

Bu haber 1362 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şiddetli Yağış, Fırtına ve Yıldırıma Dikkat
Şiddetli Yağış, Fırtına ve Yıldırıma Dikkat
Kuru Üzüm Fiyatları Erken Açıklanmalı
Kuru Üzüm Fiyatları Erken Açıklanmalı