Alaşehir’de bir mahallede karantina kalkıyor

Alaşehir'de bir mahallede karantina kalkıyor

Alaşehir Manşet Haber - Manisa'nın Alaşehir ilçesine bağlı Gümüşçay Mahallesi’nde uygulanan karantina, bu gece itibariyle sona erecek.

15 Mayıs 2020 - 15:16 - Güncelleme: 15 Mayıs 2020 - 15:54

 

Soner Vatansever / Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir'e 14 km uzaklıktaki Gümüşçay Mahallesi'nde, yeni Koronavirüs (Kovid-19) vakaları görülmemesi üzerine uygulanan karantina kaldırıldı.

Alaşehir Kaymakamlığı, Gümüşçay Mahallesi'ndeki karantinanın bu gece sona erdirileceğini açıkladı. Pozitif vaka çıkması sonucu 19 Nisan tarihinde 14 günlük karantinaya alınan ve 3 Mayıs tarihinde karantina süresi Alaşehir İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından uzatılan Gümüşçay Mahallesinde bu gece saat 24.00 itibariyle karantina sona erecek. Mahalleye giriş çıkışlar 16 Mayıs itibariyle serbest hale gelecek.

Alaşehir Kaymakamlığı resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "İlimiz Alaşehir İlçesine bağlı Gümüşçay Mahallesi'nde devam eden karantina uygulamasının, 15.05.2020 tarihi saat 24.00 itibariyle İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile sonlandırılmasına karar verilmiştir" denildi.

Caberfakılı Mahallesinde ise Karantina 6 Mayıs Tarihinde Kaldırılmıştı

İlçemizde bir diğer karantina altında bulunan Mahalle ise Caberfakılı Mahallesi'ydi. Bu mahallede ise 15 Nisan'da başlayan 14 günlük karantina süresi Alaşehir Hıfzıssıhha Kurulu tarafından 28 Nisan'da, 7 gün daha uzatılarak 5 Mayıs'a kadar karantinanın devam ettirilmesi kararlaştırılmıştı. Alaşehir Hıfzıssıhha Kurulu, mahalledeki karantinayı 6 Mayıs tarihinde sona erdirmişti. 21 gündür karantina altında olan mahallede bu tarihten sonra giriş ve çıkışlar serbest olmuştu.

Gümüşçay Mahallesi'ndeki karantinanın kaldırılmasının ardından ilçemizde Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle karantina altında mahalle kalmayacak. 

2020/05/2020-05-15-15-54-08.jpg
Bu haber 2620 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şiddetli Yağış, Fırtına ve Yıldırıma Dikkat
Şiddetli Yağış, Fırtına ve Yıldırıma Dikkat
Kuru Üzüm Fiyatları Erken Açıklanmalı
Kuru Üzüm Fiyatları Erken Açıklanmalı