Alaşehir’e Kardeş Şehir Karşıyaka

Alaşehir'e Kardeş Şehir Karşıyaka

Alaşehir Manşet Haber - Manisa'nın Alaşehir Belediyesi ile İzmir Karşıyaka Belediyesi kardeş şehir oldular.

28 Ocak 2020 - 14:51 - Güncelleme: 28 Ocak 2020 - 15:01

 

Soner Vatansever / Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir ile İzmir'in Karşıyaka ilçesi imzalanan protokol ile kardeş iki şehir oldular.

Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu ve Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay Alaşehir Belediyesi’nde protokol imzaladılar. Protokole belediye başkanları eşleri Öznur Tugay, Selen Öküzcüoğlu, Karşıyaka Belediye Başkan Yardımcısı Özlem Ceylan, belediye başkan yardımcımız Halis Özcan, Karşıyaka Belediye meclis üyesi Murat Aydın, meclis üyelerimiz Remzi Şirinoğlu, M.Hanifi Aydın, Mehmet Atıf Erdem, Emir Engin,Metin Yaşar ve Erdil Dağdelen de katıldı.

Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu: Bugün Alaşehir kardeş bir belediye ediniyor. Biz kültürüyle yaşam tarzıyla sosyal demokrat yapısıyla Türkiye’nin örneklerinden biri olan Karşıyaka Belediye Başkanımız Cemil Tugay aramızda. İnşallah Karşıyaka ile sosyal kültürel alışverişlerini geliştireceğiz. Alaşehir olarak Karşıyaka’ya gezmek dolaşmak onların kültürünü almak öğrenmek stilleri benimsemek istiyoruz. Bu anlamda bize örnek olmanız açısından bizim için çok önemli. Karşıyaka belediye başkanı bize sürekli destek vereceğini belirtiyor bunla ilgili gurur duyuyoruz. Alaşehir’in tanıtımında da sizlerin büyük katkısı olacağına inanıyoruz". dedi.
 

Karşıyaka Belediye başkanı Cemil Tugay: Karşıyakalılar olarak ve Büyükşehir belediye başkanımız Tunç Soyer’in selamını getirdik. Alaşehir gibi güzel bir yerde güzel dostların arasında bir gün geçmek için geldik. Düşünceleri açısından bir çok ortak noktamız olan başkanlar olarak aramızda bir dostluk gelişti, aramızda bir dostluk köprüsü kurarak çalışmaları ortak yapacağız. İzmir’de, Karşıyaka’da yaşayan bir çok Alaşehirli var, onlarda bu birlikteliği duydukları zaman çok mutlu olacaklar.

2020/01/2020-01-28-15-01-00.jpg
2020/01/2020-01-28-15-01-01.jpg
Bu haber 1556 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x