Seyhan; Tarım Alanlarını Korumalıyız

Seyhan; Tarım Alanlarını Korumalıyız

Alaşehir Manşet Haber - Manisa’da tarımsal öğretimin başlangıcının 174. yılı kutlandı. Organizasyona, Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Seyhan'da katıldı.

23 Ocak 2020 - 14:30


Manisa’da tarımsal öğretimin başlangıcının 174. yılı kutlandı. Ziraat Mühendisleri Odası Manisa Şubesi tarafından Manisa Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası toplantı salonunda "Tarımsal Eğitim ve Politikalarına Farklı Bakışlar" konulu söyleşi gerçekleşti.

TOMBB Ziraat Mühendisleri Odası Manisa Şubesi’nin gerçekleştirdiği Tarımsal Eğitimin 174.Yılı Etkinlikleri kapsamında Manisa da düzenlenen “Tarımsal Eğitim ve Politikalarına Farklı Bakışlar” konulu söyleşiye; Alaşehir Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Seyhan, Konuşmacı olarak katıldı.

“İNSANLIK İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

"Tarımsal Eğitim ve Politikalarına Farklı Bakışlar” konulu söyleşi de konuşan Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Seyhan,“10 Ocak 1846 yılında, İstanbul Yeşilköy'de bulunan Ayamama çiftliğinde başlamış olan Tarımsal Eğitimin bu yıl 174.'sünü kutlamaktayız. Ülkemizde modern tarımsal eğitim 1930 yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, Ankara’da Yüksek Ziraat Okulu olarak Cumhuriyet tarihindeki yerini bulmuştur. Bu ve sonraki okullardan mezun olan ziraat mühendisleri ülkemiz tarımına devrim niteliğinde katkılar sunmuşlardır. Bu gün bizim günümüz, Ziraat mühendislerinin günü. İnsanlar var olduğu sürece beslenme ihtiyaçları devam edecek. Bizler, halkın ucuz ve sağlıklı gıdaya ulaşmasını sağlarken küçük üreticilerin ayakta kalma mücadelesine destek verme, doğayı ve tarım alanlarını koruma mücadelemize devam edeceğiz.

 

Bu haber 1157 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sokağa Çıkma Yasağına ve Sosyal Mesafeye Uymayanlara Ceza Yağdı
Sokağa Çıkma Yasağına ve Sosyal Mesafeye Uymayanlara Ceza...