Alaşehir’de Gökyüzünde Esrarengiz Işıklar

Alaşehir'de Gökyüzünde Esrarengiz Işıklar

Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir'de akşam saatlerinde gökyüzünde sıralı bir şekilde 50'nin üzerinde ışık görüntülendi. Gökyüzünde görülen ışıklar vatandaşlar arasında merak konusu oldu.

07 Mayıs 2021 - 11:37 - Güncelleme: 07 Mayıs 2021 - 11:48

 

Soner Vatansever / Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir'de akşam saatlerinden sonra gökyüzünde beliren sıralı ışıklar görenleri hayrete düşürdü. Gökyüzündeki ne olduğu belirlenemeyen ışıklar kısa sürede sosyal medyanın gündemine düşerken, ışıkları gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. 

"Yerde Korona Yukarda Bunlar"

Alaşehir'de görülen sıralı ışıkları gören vatandaşlar şaşkınlık yaşadı ve o anları görüntüledi. Işık huzmelerinin, bir yıl önce de Türkiye’de de görülen, Elon Musk’un sahibi oldu SpaceX’in uzaya gönderdiği ve Starlink adı verilen uydulara ait olduğu düşünülüyor. Işık huzmelerini gören vatandaşlar bunların Elon Musk'a ait olduğunu öğrenince "Yerde Korona, Yukarıda Eren gibi dönüp duran ışıklar, kaçacak yer kalmadı" espirisini yaptılar. 

STARLİNK UYDULARI NEDİR?

Starlink Amerikan uydu şirketi SpaceX tarafından uydu interneti erişimi sağlamak üzere inşa edilmiş bir uydu takımyıldızıdır. Takımyıldızı, yer istasyonları ile birlikte çalışacak ve seri olarak üretilen binlerce küçük uydudan oluşacak. SpaceX firması ayrıca bazı uydularını keşifler ve bilim amaçlı kullanmakla birlikte bazı uydularını ise ordulara satmayı da planlamaktadır.

Bu haber 4727 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fırtına Hayatı Felç Etti! Ağaçlar ve Bağlar Devrildi, Çatılar Uçtu
Fırtına Hayatı Felç Etti! Ağaçlar ve Bağlar Devrildi,...