Üzüm Bağları, Orhan amcaya Yarım Asırdır Hayat Veriyor

Üzüm Bağları, Orhan amcaya Yarım Asırdır Hayat Veriyor

17 Mayıs 2022 - 07:20

Soner VATANSEVER / Alaşehir Manşet Haber -  Alaşehir'de yaşayan 84 yaşındaki Orhan Öztürk, yarım asrı geçkin süredir uğraştığı bağcılığı ilerleyen yaşına rağmen devam ettiriyor. Çalışmayı çok sevdiğini belirten Öztürk, azmiyle gençlere taş çıkartırken, “Boş duramıyorum, yıllardır bağlarımda çalışmaktan mutluluk duyuyorum. Günde hiç çalışmasam bile en az iki saat vakit geçirmem lazım bağımda. Yaz kış bunun hiç aksatmam. Bağıma gelirim yapılacak işler varsa onları yaparım. Hiç bir şey yapmasam bile bağımda olmak bana ayrı bir huzur veriyor” dedi.

Alaşehir'de yaşayan 84 yaşındaki Orhan Öztürk, ilerlemiş yaşına rağmen odun kırıyor, ot biçiyor, ağaçlardan meyve toplayıp bağ, bahçe işleriyle uğraşıyor. 1939 yılında dünyaya gelen ve 1963 yılında ise İhsaniye Öztürk ile dünya evine giren Orhan dedenin 2 çocuk ve 7 torunu var. Ayrıca 11 tane de torununun çocuğu var. Torunlarının çocuklarını görmenin kendisine mutluluk verdiğini belirten Orhan dede, "İnşallah torunlarımın torunlarını da görürüm. Sağlığımız yerinde olsun, huzurumuz olsun tek isteğim bu. Çocuklarımın, torunlarımın mutlu olduklarını gördükçe ben daha da mutlu oluyorum" dedi.

"Sağlıklı Kalmak Düzenli Beslenme ve Çalışmaya Bağlı"

Bağcılıkla uğraşan Orhan dede, sağlıklı kalmanın ve uzun yaşamanın sırrını her gün tükettiği bal, yoğurt, süt ve doğal yiyeceklere bağlıyor. Çalışma azmiyle de gençlere taş çıkartan Orhan dede: "Atalarımızın bir sözü vardır, işleyen demir pas tutmaz diye. Ben her gün sabah ezanından önce kalkarım. Sabah kahvaltısında tarhana çorbasını muhakkak eksik etmem. Bununla birlikte acı biber de soframın vazgeçilmezidir. Doğal yiyecekler ile kahvaltımı yaptıktan sonra günde en az iki saatimi bağımda geçiririm. Yapacak bir işim olmasa bile bağda olmak, orada dolaşmak bile bana ayrı huzur veriyor. Çalışmayı çok severim. Çocuklarım ve torunlarım çalışmam konusunda bazen bana kızarlar, yoruluyorsun yapma derler ama ben çalışmadan yapamam. Beni zinde tutan ve hayata bağlayan şey çalışmak. Çalıştıkça kendimi daha genç hissediyorum. Bana halimi hatırımı soran gençlere de bugün dünden daha iyiyim diyerek takılırım. Bu günümüz, yarınlarımız hep güzel olsun, her zaman dünden daha güzel olsun" dedi.     

2022/05/2022-05-16-13-23-15.gif
2022/05/2022-05-16-13-23-16.gif
Bu haber 899 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alaşehir'de Uyuşturucu Madde Üretimi Yapanlar Yakalandı
Alaşehir'de Uyuşturucu Madde Üretimi Yapanlar Yakalandı
Alaşehir'li Usta Küçücük bir dükkandan dünyaya açıldı
Alaşehir'li Usta Küçücük bir dükkandan dünyaya açıldı