Manisa Büyükşehir ile Alaşehir’den ’tarımsal’ iş birliği

Manisa Büyükşehir ile Alaşehir'den 'tarımsal' iş birliği

13 Ekim 2022 - 13:21

Alaşehir Manşet Haber - Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Alaşehir Belediyesi arasında Alaşehir'in Uluderbent Mahallesi Bahçedere mevkiinde, tarımsal sulama sondajı noktasında işbirliği protokolü imzalandı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ile işbirliği yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu arasında tarımsal sulama sondajı noktasında işbirliği protokolü imzalandı.

Protokol doğrultusunda Alaşehir'e bağlı Uluderbent Mahallesi Bahçedere mevkiinde tarımsal sulama sondajı çalışması gerçekleştiriliyor. 180 metreye kadar Manisa Büyükşehir Belediyesi'nce karşılanacak olan sondaj çalışmasının geriye kalan kısmını ise Alaşehir Belediyesi üstlenecek.

İşbirliği protokolü ile ilgili konuşan Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, çalışma sonrasında su elde edilip kırsal mahallelerin sulamasının sağlanacağını belirtti.

Kırsal kalkınmanın sağlanması için yoğun çaba sarf ettiklerini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de protokolün hayırlı olmasını temenni etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alaşehir'de ilk milletvekili aday adayı Ali Aydın oldu
Alaşehir'de ilk milletvekili aday adayı Ali Aydın oldu
Alaşehir'li oto tamir ustası Osman Özçelik:
Alaşehir'li oto tamir ustası Osman Özçelik: "Araçlarda LPG...