Hırsızlar 5 ton Kuru Üzüm Çaldı

Hırsızlar 5 ton Kuru Üzüm Çaldı

Hırsızlar, bağıcının 5 ton kuru üzümünü çaldı. Çiftçinin bir yıllık emeği heba oldu. Ekipler, hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

10 Eylül 2019 - 19:32

 

Çiftçinin 1 yıllık emeği olan 5 ton kurutulmuş ve çuvallanmış üzüm, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındı. 

Olay, Manisa'nın Yunusemre ilçesinde meydana geldi. Evli ve üç çocuk babası Orhan Aydın'a (70) ait kurutulmuş ve çuvallanmış 2 ton kuru üzüm bağından çalındı.

İki gün sonra geçen perşembe günü ise, bu kez yine Yunusemre ilçesi Kocakumlar Mevkii'nde bağı bulunan, evli ve 2 çocuk babası Hikmet Ersoy'un (60), toplanmış ve kurutulmuş 3 ton üzümü çalındı.

Ürünlerini satmak için çuvallayan çiftçiler, yaşanan hırsızlıklarla üzüntü yaşadı. Çiftçilerin ihbarıyla jandarma, hırsızlığı kimin yaptığının belirlenip yakalanması için çalışma başlattı.

'BİR YILLIK EMEĞİM GİTTİ'

Bir yıllık emeğinin çalındığını belirten çiftçilerden Hikmet Ersoy, "O gece saat 05.00'e kadar uyumadım. Üzümlerin başında nöbet tuttum. 05.15 gibi sergimin 20 metre uzağındaki evimin damına çıktım. Divanda otururken uyuyakalmışım. Tam bu sırada gelmişler. Küçük kızım üzümlerin başındaki köpeğin sesini duymuş. 'Baba' diye seslendi. Yerimden kalkıp hemen koşturdum, ama nafile. Beni görür görmez hemen araçlarına binip kaçtılar. Ben de arkalarından aracımla kovaladım ama yakalayamadım. Farları kapalıydı plakasını da alamadım. 3 ton kuru üzümüm gitti. Bu üzümleri 12 dönüm bağdan toplamıştım. Üzümden önce domates hasat etmiştim. Ordan gelen paralarla 7 bin lira işçilere para ödedim. Mazota, ilaca borçluyum. Üzümü satıp, borcu ödeyecektim. Şimdi mahvolduk. 1 yıl gözümüz gibi baktığımız, gecemizi- gündüzümüze kattığımız alın terimiz gitti. Yetkililerden yardım istiyoruz" dedi.

Bu haber 6417 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şiddetli Yağış, Fırtına ve Yıldırıma Dikkat
Şiddetli Yağış, Fırtına ve Yıldırıma Dikkat
Kuru Üzüm Fiyatları Erken Açıklanmalı
Kuru Üzüm Fiyatları Erken Açıklanmalı