DYNOBİL Oto Ekspertiz Açıldı

DYNOBİL Oto Ekspertiz Açıldı

Alaşehir'de ikinci el araç alım satımında ihtiyaç duyulan oto ekspertiz raporu alabileceğiniz DYNOBİL Oto Ekspretiz hizmete girdi.

19 Haziran 2020 - 21:10 - Güncelleme: 19 Haziran 2020 - 21:52

 

İkinci el araç ticaretinde zorunlu kılınan ekspertiz raporu nedeniyle, ekspertiz firmaları otomotiv sektörünün merkezi unsuru olmaya başladı. Yönetmeliğin esaslarını yerine getiren kurumsal firmalar sektörde güven noktası olma yolundaki hedeflerini gerçekleştirmek için var gücüyle çalışıyor. DYNOBİL Oto Ekspertiz'de bu hedef ile bugün hizmete girdi.   

İşletmeciliğini Çağdaş Güraslan’ın yaptığı ve araç testi ve ekspertiz alanında hizmet verecek olan DYNOBİL Oto Ekspertiz, vatandaşların hizmetine açıldı. Oto ekspertizi işyerinin açılışına Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, Belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, Yeni Sanayi Sitesi Kooparetif Başkanı Musa Yanık ve çok sayıda davetli katıldı. Öte yandan, davetliler arasında olan Ali Uçak ise iş yoğunluğundan dolayı açılışa katılamadığı öğrenildi.  

DETAYLI TESTLER YAPILABİLİYOR

İşyerinin açılışının ardından davetliler, yeni açılan işyerini gezerek, son teknoloji cihazlarıyla hizmet veren işyeri hakkında bilgi aldı. İşyerinin açılışı ile ilgili bir bilgi veren DYNOBİL Oto Ekspertizi işletmecisi Çağdaş Güraslan, burada vatandaşların ikinci el araç almadan önce araçlarında mevcut olan performans testlerini yaptıklarını dile getirdi. Güraslan, son teknoloji cihazlarla hizmet veren DYNOBİL Oto Ekspertizi, araçların test sürüşü, araç geçmişi tramer sorgulama, boya kaporta testi, 4x2 DYNO Test, OBD arıza tespit cihaz ile araç testi, makas lift üzerinde araç altı ve şase kontrolü, 505 nokta ekspertiz kontrolü, cihazlar üzerinde motor testi, fren testi, süspansiyon testi, yanal kayma testi ile yaptığı detaylı testlerle ikinci el araç alımı ve satımı gerçekleştiren vatandaşların yanılma payını en aza indirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

‘505 NOKTADA ARACIN NEYİ VAR GÖREBİLİYORUZ´

Güraslan: “DYNOBİL Oto Ekspertiz ile ikinci el araç almadan önce araçlarında mevcut olan performans testleri yapıyoruz. Süspansiyon testlerini yaparak araçların sağlamlığını kontrol ediyoruz. Fren testlerini yaparak, frenleri kontrol ediyoruz. Yanal kayma testi ile aracın dingil hesaplamaları yapılıyor. Araç sağa mı çekti, sola mı çekti bunu görmek için yanal kayma testini yapıyoruz. Öte yandan kaporta boya analinizi de yapıyoruz. Onun haricinde tüm elektronik aksamlarında aracın beynine bağlanarak, arıza tespitini yapıyoruz. Ve aracın tamamını baz alırsak 505 noktada aracın neyi var, ne arızası var görebiliyoruz. Bütün sistemdeki sıkıntıların ne olup olmadığını burada tespit ediyoruz. Burada teste aldığımız araçlar yaklaşık 20 dakika testte kalıyorlar ve eğer müşterilerimiz 505 noktada test istiyorlarsa bu yaklaşık 40 dakika sürebilir" dedi.

2020/06/2020-06-19-21-42-04.gif
2020/06/2020-06-19-21-42-05.gif
2020/06/2020-06-19-21-43-54.gif
Bu haber 1912 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koruk Suyunun Faydaları Saymakla Bitmiyor
Koruk Suyunun Faydaları Saymakla Bitmiyor
MEB'den Alaşehir'deki Öğretmen ve İdarecilere Ödül
MEB'den Alaşehir'deki Öğretmen ve İdarecilere Ödül