Çocukluğundan bu yana çektiği acılar ameliyatla son buldu

Çocukluğundan bu yana çektiği acılar ameliyatla son buldu

07 Nisan 2022 - 07:49 - Güncelleme: 07 Nisan 2022 - 10:34

Alaşehir Manşet Haber -  Alaşehir'de çocuk yaşlarda 2 kez ağaçtan düşen ve belinde kamburluk oluşan Yusuf Göl (59), yıllardır çektiği acılardan başarılı bir operasyonla kurtuldu. Adeta sürünerek geldiği hastaneden yürüyerek taburcu olan Göl, "Sürünerek ihtiyaçlarımı karşılıyordum artık yürüyebiliyorum" diyerek mutluluğunu dile getirdi.

Alaşehir'e bağlı Örencik Mahallesi'nde oturan ve çiftçilik yapan, 4 çocuk babası Yusuf Göl'ün (59) belinde, çocukluk yıllarında iki kez ağaçtan düşmesi sonucunda kamburluk oluştu. Gittiği doktorlar, tedavisinin ancak ameliyatla düzelebileceğini söylemesine rağmen ameliyat korkusuyla tedavi olmaktan kaçan Yusuf Göl'ün yaşı ilerledikçe, belinin kamburluğu arttı. Göl, yürüyemez ve ihtiyaçlarını ancak sürünerek karşılayabilir hale geldi. Ameliyattan başka seçeneği kalmayan Yusuf Göl, Devlet Hastanesine muayeneye gitti. Devlet Hastanesinden üniversite hastanesine sevk edilen Yusuf Göl, büyükşehire gitmek yerine ilçedeki Özel Sarıkız Hastanesi'nde görev yapan Beyin ve Sinir Cerrahı Vatan Tayfur'a muayene oldu.

Dr. Vatan Tayfur'un, bu operasyonu gerçekleştirebileceğini söylemesi üzerine ameliyat olan Göl, belindeki kamburluktan dolayı sürünerek geldiği hastaneden sağlığına kavuşup, yürüyerek taburcu oldu. Çocukluğundan beri çektiği acıların sona ermesinin mutluluğunu yaşayan Göl, ameliyatı gerçekleştiren ekibe teşekkür etti.

"Sinir sıkışması nedeniyle kımıldayamıyordum"

Çocukluk yıllarında, belli aralıklarla iki kez ağaçtan düştüğünü ve belindeki kemiklerin yamulması sonucu kambur olduğunu belirten Yusuf Göl, "Devlet hastanesine gittim, buradan beni üniversiteye yolladılar. Belimin kambur olmasından dolayı ihtiyaçlarımı karşılayamıyordum. İhtiyaçlarımı karşılayabilmek için yerde sürünüyordum. Sinir sıkışması vardı, kımıldayamıyordum, iki tarafa da baskı yapıyordu. Sinir, damarlarımı sıkıştırmış. Kımıldayamıyordum. Ameliyat oldum, sağlığıma kavuştum, yürüyebiliyorum." dedi.

"Artık Rahatlıkla yürüyebilecek"

Operasyonu gerçekleştiren Beyin Cerrahi Dr. Vatan Tayfur, "Hastamız vücudunda şekil bozukluğu, yürüme bozukluğu, bacaklarda uyuşma ve ağrı, kamburluk şikâyetleriyle bize geldi. Yapılan muayene ve tetkik sonuçlarında belde kayma, sinir kanallarında daralma, üç tane fıtık teşhisi koyduk. Hastamızı hastanemizde başarılı bir şekilde ameliyat ettik. Ameliyat sonrası beldeki kamburluk tamamen geçti. Hastamız daha düzgün yürüyebilir hale geldi. Ayaklarındaki uyuşmalar geçti. Hastamız sağlığına kavuştu ve rahatlıkla yürüyebilecek" diye konuştu.

İlginizi Çekebilir: Alaşehirli Fadime ninenin Görme Hayali Gerçek Oldu. Okumak İçin TIKLAYINIZ 

Bu haber 2494 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alaşehir'de Uyuşturucu Madde Üretimi Yapanlar Yakalandı
Alaşehir'de Uyuşturucu Madde Üretimi Yapanlar Yakalandı
Alaşehir'li Usta Küçücük bir dükkandan dünyaya açıldı
Alaşehir'li Usta Küçücük bir dükkandan dünyaya açıldı