Baybatur; "İdari soruşturma başlatıldı."

Baybatur; "İdari soruşturma başlatıldı."

Alaşehir Manşet Haber - 19. ve 20. Dönem Manisa Milletvekili Tevfik Diker’in kişisel sosyal medya hesabından yapmış olduğu Alaşehir Devlet Hastanesi ile ilgili paylaşımlarına ilişkin ilk resmi açıklama, AK Parti Manisa Milletvekili ve AK Parti MKYK üyesi Murat Baybatur'dan geldi. Baybatur, yaşananlar sonrası iddialarla ilgili olarak, "İdari Soruşturma Başlatıldı" dedi.

18 Haziran 2019 - 15:18 - Güncelleme: 23 Temmuz 2019 - 01:34

 

19. ve 20. Dönem Manisa Milletvekili Tevfik Diker’in kişisel sosyal medya hesabından yapmış olduğu Alaşehir Devlet Hastanesi ile ilgili paylaşımlarına ilişkin açıklama, AK Parti Manisa Milletvekili ve AK Parti MKYK üyesi Murat Baybatur'dan geldi. Baybatur yaptığı yazılı açıklamada, "İdari Soruşturma Başlatıldı" dedi. 

Eski milletvekili Tevfik Diker, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Alaşehir Devlet Hastanesinde bazı olayların meydana geldiği yönündeki iddialarla ilgili AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybaturdan’dan açıklama geldi.

Baybatur, sosyal medya üzerinden yayınlamış olduğu yazılı açıklamada; “Manisa Eski Milletvekillerinden Sayın Tevfik Diker’in sosyal medya hesabında yer verdiği konularla ilgili tarafıma bilgi ulaşmasının ardından haberim oldu.   Bunun üzerine yetkililerle yaptığım görüşmede; bahse konu olan iddiaların "Yargıya İntikal ettiği", ayrıca İl Sağlık Müdürlüğü tarafından da "İdari Soruşturma" başlatıldığı bilgisi tarafıma iletildi.  

Olayı aydınlatacak, çirkin iddialarda sorumluluğu bulunanları ortaya çıkaracak ve gerekli cezayı verecek olan yüce Türk adaletidir.   Sayın Diker’in paylaşımlarındaki "Bahse konu kişi ile ilgili de herhangi bir tasarrufum olmamıştır."   Öte yandan; Sayın vekilin, Adli ve idari soruşturma başlatılmış olan ve hiçbir şekilde kabul edemeyeceğimiz vahim iddialara ilişkin paylaşımlarında şahsımı ilişkilendirme çabası içerisine girmesi, mindere çekme gayretinin ise dikkatlerden kaçmadığını vurgulamak isterim.”  ifadelerine yer verdi.

Bu haber 26894 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocuklarda Tırnak Yeme Alışkanlığı Konusunda Ebeveynler Neler Yapmalı?
Çocuklarda Tırnak Yeme Alışkanlığı Konusunda Ebeveynler Neler...