Alaşehirliler Kan verme yarışına girdi

Alaşehirliler Kan verme yarışına girdi

10 Haziran 2022 - 13:27 - Güncelleme: 10 Haziran 2022 - 14:12

Alaşehir'de düzenlenen kan bağışı kampanyasında Alaşehirliler adeta kan vermek için seferber oldu. 130 ünite kan toplanan kampanyada Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun da kan bağışında bulundu.

Manisa Türk Kızılayı ve Alaşehir Kızılay Derneği işbirliği ile düzenlenen kan verme kampanyasında 130 ünite kan toplandı. Yaz sezonu ve iş sezonu olduğu için akşam saat 22.00’ye kadar devam eden kan bağışı kampanyasında Alaşehirliler adeta kan vermek için yarıştı.

Bazı vatandaşlar ilk kez kan verdiği için, bazı vatandaşlar kan verip hayat kurtardıkları için mutlu olduklarını dile getirirken, Manisa Türk Kızılayında görevli Doktor Ayhan Öteyüzoğlu, "18 ile 65 yaş arası sağlıklı insanları kan bağışına davet ediyoruz. Kan vermek üç kişinin hayatını kurtarır. Bütün Alaşehirlilere verdikleri destek için teşekkür ediyoruz." dedi.

Kaymakam Uçgun da kan bağışında bulundu

Kan bağışı kampanyasına kan vererek destek olan Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, "Alaşehirliler kan bağışı kampanyası yapıldığı için zaten bu uygulamaya alışkınlar. Bugün de yoğun bir ilgi var. Kan stoklarımızın hiçbir zaman yeterli stoklarımızın altında olmaması lazım. Bunda da Alaşehirli hemşehrilerimizin duyarlılık göstereceğinden eminim." dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş ve Şube Müdürü Cemal Şengül, kampanya kapsamında Cumhuriyet ve Demokrasi meydanında gerçekleştirilen kan bağışı mobil aracını ziyaret etti. Hüseyin Güneş; “Sensiz Olmaz Manisa” etkinliğini hazırlayan Kızılay çalışanlarına, kan vererek etkinliğe destek olan kurum müdürlerine, öğretmenlere ve vatandaşlara teşekkür etti.

Bu haber 653 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alaşehir'de Uyuşturucu Madde Üretimi Yapanlar Yakalandı
Alaşehir'de Uyuşturucu Madde Üretimi Yapanlar Yakalandı
Alaşehir'li Usta Küçücük bir dükkandan dünyaya açıldı
Alaşehir'li Usta Küçücük bir dükkandan dünyaya açıldı