Alaşehirli doktordan ’Âlâ sınıf’ Projesine Destek

Alaşehirli doktordan 'Âlâ sınıf' Projesine Destek

Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir'de yapımı planlanan 'Âlâ sınıf' projesi kapsamında ilk sınıf Harika Çocuklar Anaokulu'nda açılı. Alaşehir Devlet Hastanesi'nde doktor olarak görev yapan Murat Özkarcı tarafından okula kazandırılan sınıfta çocuklar için her şey düşünüldü.

27 Aralık 2018 - 15:23 - Güncelleme: 27 Aralık 2018 - 15:34

 

Alaşehir'de hazırlanan ‘Âlâ sınıf’ projesi kapsamında ilk sınıf Harika Çocuklar Anaokulu’nda açılı. Alaşehir Devlet Hastanesi’nde Kadın Doğum Uzmanı olarak görev yapan Dr. Murat Özkarcı tarafından okula kazandırılan sınıfta çocuklar için her şey düşünüldü.

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde hazırlanan ‘Âlâ sınıf’ projesi kapsamında oluşturulan ilk sınıfın açılışı gerçekleştirildi. Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı hizmet veren ve 35 öğrencinin eğitim gördüğü Harika Çocuklar Anaokulu’nda Dr. Murat Özkarcı tarafından düzenlenen Akıl Oyunları Sınıfı’nda okuma köşesi, akıl ve zeka oyunlarından oluşan oyuncaklar, sınıfın duvarlarında salıncakta salınarak kitap okuyan çocuk, satranç, ağaçların dallarından kitap çıkan resimler bulunuyor. Sınıfın açılış törenine Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş ve davetliler katıldı.

Projenin ilk sınıfı olan okuldaki açılışa katılan Alaşehir kaymakamı Abdullah Uçgun, “Alaşehir’de başlattığımız ‘Âlâ Sınıf’ Projesi kapsamında, ilk ‘Âlâ Sınıf’ burada açıldı. Harika Çocuklar Anaokulumuzda Devlet Hastanesinde Kadın Doğum Uzmanı olarak görev yapan Murat Özkarcı projeye destek vererek, bu sınıfın düzenlemesini tamamen kendisi üstlendi. Kendisine teşekkür ediyorum. Çünkü bu sınıf, projeye destek verilerek düzenlenen ilk sınıf oldu. İlçemizde Âlâ sınıflar oluşturulmak için çalışmalar yapılıyor. Bu projeye destek verenler oluyor, ama ilk kez bir sınıfı tek başına düzenleyen ilk sponsorumuz Dr. Murat Özkarcı oldu. Alaşehir’de güzel işler yapıyoruz. Özellikle ‘Pek Âlâ Okuyoruz’ Projesinde büyük başarı yakaladık. Her gün her evde saat 20.3021.00 saatleri arasında televizyonlar, telefonlar kapatılarak, ailece kitap okuyoruz. Başarının yakalanması tamamen bir ekip işi, idarecimizden öğretmenimize ve ailelerimizin ortaklaşa bir çalışmasıdır. Projelerin uygulanmasına destek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Tefriş ettiği sınıfa Akıl Oyunları Sınıfına masa, sandalye alan, okuma köşesi, dama, dedektif denge çubukları, eğlenceli şekiller, farkı bul, pratik bardaklar, hano kuleleri, kızma birader, şekli tamamlama gibi akıl ve zeka oyunları ile sınıfı donatan, duvarlara çeşitli resimler yaptırtan ve çocuklara kitap okuyan Alaşehir Devlet Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Dr. Murat Özkarcı, “Alaşehir’de doğup büyüyen, Alaşehir’de eğitim gören ve Alaşehir’de doktor olarak hizmet veren birisi olarak, geleceğimiz olan çocuklarımıza yatırım yaptığım için çok mutluyum. En büyük yatırım eğitime yapılan yatırımdır. Burada eğitim gören çocuklarımızda gelecekte Alaşehir’e ve ülkemize hizmet veren bireyler olacaklardır.” diye konuştu.

 

2018/12/2018-12-27-15-32-19.jpg
2018/12/2018-12-27-15-34-32.jpg
Bu haber 4097 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x