Alaşehir’e yakışır bir Stat için kollar sıvandı

Alaşehir'e yakışır bir Stat için kollar sıvandı

Alaşehir Haberleri - Alaşehir'e yakışır bir stadyum için kollar sıvandı. Geçtiğimiz günlerde ihale süreci tamamlanan Alaşehir Şehir Stadyumu'nun yenileme çalışmalarını yüklenecek firmaya yer teslimi yapıldı. Bu proje ile birlikte ilçemiz, Uluslar arası maçların bile yapılabildiği, FİFA standartlarında bir stada kavuşacak.

07 Mayıs 2020 - 22:54 - Güncelleme: 08 Mayıs 2020 - 19:51

 

Geçtiğimiz günlerde ihale süreci tamamlanan Alaşehir Şehir Stadyumu'nun yenileme çalışmalarını yüklenecek firmaya yer teslimi yapıldı. AK Parti İlçe Başkanı Yaşar Demirel’in yer aldığı yer tesliminde ihaleyi kazanan firma yetkilileri ile birlikte stadyumunda incelmeler de yapıldı.

Alaşehir Stadyumunun yenileme ihalesinde son prosedür de yerine getirildi. İhaleyi kazanan Yüklenici Marma Bilişim Gıda Teks. İnşaat A.Ş.’ye yer teslimi gerçekleşti. Yer teslim programına katılan ve bu proje yatırımının bu noktalara gelmesinde büyük katkıları olan AK Parti Alaşehir İlçe Başkanı Yaşar Demirel, projede artık ilk kazmanın bir an önce vurulmasını beklediklerini söyledi.

STADIN REVİZESİNDE NELER YAPILACAK?

AK Parti İlçe Başkanı Yaşar Demirel, stadın yenileme çalışmalarında, “Stadın çevre düzenlemesi, soyunma odalarının yenilenmesi, saha çimlerinin yenilenmesi ve 480 kişilik ilave tribün yapılacak. Sözleşme kapsamında 3 milyon 12 bin 108 TL bedelle ihaleyi alan firma işi 170 günde tamamlayacak. Projede artık ilk kazmanın vurulmasını bekliyoruz. Şimdiden Alaşehir’imize hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

DEMİREL: ÇALIŞMALAR TAMAMLANDIĞINDA ULUSLAR ARASI MÜSABAKALAR BİLE YAPILABİLECEK

Revize çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte statta uluslar arası müsabakaların bile yapılabileceğini belirten AK Parti İlçe Başkanı Yaşar Demirel, "İlçemizin spor etkinliklerinin yapıldığı stadyumumuzun bakıma ihtiyacı vardı. Bakımının yapılabilmesi için bize düşen resmi girişimlerimizi tamamlayarak, ilgili kurumlara bildirmiştik. Daha önce ihale tarihi belirlenmişti ancak Covid 19 salgını nedeni yapılamayan ihale şu an tamamlandı. İş bittiğinde ilçemize yakışan bir spor tesisini halkımızın kullanımına sunacağız. Yüklenici Marma Bilişim Gıda Teks. İnşaat A.Ş.'ne yer teslimi yapıldı. Revize çalışmaları tamamlandığında, stadımız, FİFA standartlarına kavuşacak. Uluslar arası maçların bile yapılabildiği ‘FİFA QUALİTY’ belgesine sahip olacak. Bizlere verdiği desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Muharrem Kasapoğlu’na başta olmak üzere; Manisa Milletvekillerimiz; Murat Baybatur’a, Uğur Aydemir’e, İsmail Bilen’e. Mehmet Ali Özkan’a Tamer Akkal’a, Semra Kaplan Kıvırcık’a, İl Başkanımız Salih Hızlı’ya, Sayın Valimiz Ahmet Deniz’e İlçe Kaymakamımız Abdullah Uçgun’a ve dahi diğer emeği bulunan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Hizmet bizden, takdir Alaşehirlilerden. Alaşehir’imize hayırlı olsun."şeklinde konuştu.

Bu haber 4323 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • süleyman
    11 ay önce
    stad dan önce pıyadeler yol kavsagı bitirilsin yoksa yakınca cok büyük kaza olacak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hızlı Tren inşaatında görevli sürücülere jandarmadan eğitim
Hızlı Tren inşaatında görevli sürücülere jandarmadan eğitim