Alaşehir’de Tüfekle Aile Katliamı Yapan Şahıs Tutuklandı

Alaşehir'de Tüfekle Aile Katliamı Yapan Şahıs Tutuklandı

Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir'de, bir aile içerisinde çıkan tartışmada, 22 yaşındaki Hüseyin Ö., annesi Raz Özcan' ı(51) av tüfeği ile vuran babası Süleyman Özcan(51) ile aynı odada bulunan babaannesi 81 yaşındaki Karanfil Özcan' ı vurarak öldürdü. Hüseyin Ö. sevk edildiği adliyede 'kasten öldürme' suçundan tutuklandı.

16 Şubat 2021 - 16:58

 

Alaşehir İlçe Jandarma Komutanlığı’nda sorgulanan Hüseyin Ö.’nün suçunu itiraf ettiği ve ifadesinde yaşanan facianın detaylarının ortaya çıktığı öğrenildi. Hüseyin Ö.’nün aile arasında gerçekleşen tartışmada; önce babasının av tüfeğiyle annesini vurarak öldürdüğünü söylediği ardından da kendisinin babasına elindeki tüfeğini almak için saldırdığını belirtti. Bu sırada kendisinin elinde bulunan bıçakla babasının yaralandığını kaydeden Hüseyin Ö. ardından da av tüfeğiyle Süleyman Özcan’ı vurduğunu itiraf etti. O sırada evde bulunan babaannesi Karanfil Özcan’ı da öldürdüğünü kaydeden Hüseyin Ö., yaşadığı şok ile kendisini de ayağından yaraladığını ifade etti. Özcan çifti ile Karanfil Özcan’ın cansız bedenleri otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırılırken, jandarma ekipleri, suç aleti av tüfeği ve bıçağa el koydu. 

Evlat Alınmıştı, Psikolojik Sorunları Vardı

Şüpheli Hüseyin Ö.'nün, 22 yıl önce Özcan çifti tarafından evlatlık olarak alındığı ortaya çıktı. Çiftin, Hüseyin Ö.'yü doğumundan hemen sonra ailesinden alıp, bugüne kadar kendi evlatları gibi büyüttükleri anlaşıldı. Hüseyin Ö.'nün de 6 yıldır psikolojik sorunları bulunduğu ve tedavi gördüğü öğrenildi. Çarıktekke Mahallesi'nde yaşayan ve öldürülen çiftin akrabası bir vatandaş, Hüseyin Ö.'nün lise yıllarından itibaren psikolojik sorunları olduğunu iddia ederek şunları söyledi: “Tedavi görüyordu. Alaşehir'de bir süre garson olarak çalıştı. Ancak, psikolojik sorunları nedeniyle ayrılmak zorunda kaldı. Olayın olduğu günün sabahı Hüseyin Ö., babası Süleyman Ö. birlikte başkasına ait bağda budama işinde çalışmıştı. Her ikisi de mutlu görünüyordu. Kimse böyle bir şeyin yaşanmasını beklemiyordu. Biz de olayı ambulansları görünce öğrendik. Hüseyin Ö., içine kapanık, deli dolu bir çocuktu" diye konuştu. Çarıktekke Mahallesi Muhtarı Mustafa Çetin'de, "Jandarma haber verdi, olay yerine gittim. Hüseyin Ö., av tüfeğini pencereden attı, teslim oldu. Şüpheli, psikolojik tedavi görüyordu. İyi bir aileydi. Hüseyin Ö. içine kapanık bir gençti, pek arkadaşı yoktu. Çok üzgünüz" dedi. 

Zanlı Tutuklandı

Annesi Raz Ö.'yü, av tüfeğiyle vuran babası Süleyman Ö. ve aynı odada bulunan babaannesi Karanfil Ö.'yü av tüfeğiyle öldürdükten sonra, kendisini ayağından bıçakla hafif şekilde yaralayan Hüseyin Özcan (22) jandarmadaki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede 'kasten öldürme' suçundan tutuklandı.

Bu haber 5930 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • psikolog
    5 ay önce
    iyi ki Ö. yazdınız yoksa soyisimlerinin ÖZCAN olduğunu nerden bilecektik ki?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x