Alaşehir’de Sigara İçilmesi Yasak Olan Alanlar Belli Oldu

Alaşehir'de Sigara İçilmesi Yasak Olan Alanlar Belli Oldu

Alaşehir Manşet Haber - İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda toplanan Alaşehir İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, ilçede sigara içilmesi yasak alanları belirledi.

14 Kasım 2020 - 14:31

 

Soner Vatansever - Alaşehir Manşet Haber - İçişleri Bakanlığının, 81 il valiliğine gönderdiği genelgeyle kalabalık cadde ve sokaklarda sigara içilmesini yasaklanmasından sonra, Alaşehir'de de bazı cadde ve meydanlarda sigara içme yasağı getirildi.

Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, ilçede sigara içilmesi yasak alanları belirledi. Buna göre Alaşehir'de, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu ilçedeki tüm Pazar Yerleri ile Sevgi Yolu (Sekine Evren Caddesi) ve Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında sigara içilmesinin yasaklanmasına karar verildi.

Kurul ayrıca, market, pazaryeri, manav vb. sebze meyve satılan tüm iş yerlerinde sebze ve meyvelere müşterilerin elle temasının engellenmesine, satıcı tarafından hijyen kurallarına uygun şekilde ambalajlanarak veya poşetlenerek müşterilere sunulmasına, zincir market önlerinde, özellikle kampanyalı ürün satış günlerinde oluşan yoğunlukta, maske ve mesafe kurallarına uyulmasının market yönetimlerince sağlanmasına ve bu konuda gerekli tebligatın market yönetimlerine yapılmasına, yüksek risk grubu olarak değerlendirilen 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın sağlığını koruyabilmek amacıyla, her gün sadece 10:00 ile 16:00 saatleri arasında sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkma serbestisi tanınmasına, bu saatler dışında kalan saatlerde sokağa çıkmalarının yasaklanmasına kara verildi.

Kararda 65 yaş ve üstü kamu görevlileri ile her hangi bir işyerinde çalıştığını veya işyeri sahibi olduğunu belgeleyenler ile tarım sektöründe faaliyet gösterenlerin kırsal mahallelerle sınırlı olmak kaydıyla muaf tutulmasına karar verildi.

Uygulamaları kolluk kuvvetleri denetleyecek, yasağa ve kurallara uymayanlara idari para cezaları uygulanacak.

Bu haber 3408 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yaprak Alımları Başladı, Fiyatlar Üreticide Hayal Kırıklığı Yaşattı
Yaprak Alımları Başladı, Fiyatlar Üreticide Hayal Kırıklığı...
Alaşehir'de Sebze Fidesine Talep Arttı
Alaşehir'de Sebze Fidesine Talep Arttı