Alaşehir Belediyesinden Çiftçilere Ücretsiz Beton Bağ Direği

Alaşehir Belediyesinden Çiftçilere Ücretsiz Beton Bağ Direği

Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir Belediyesi çiftçilere destek projesi kapsamında başlattığı yardımları artırarak devam ediyor. Bu kapsamda ihtiyaç sahibi çiftçilere 3 Bin 500 adet beton bağ direği dağıtıldı.

26 Aralık 2020 - 17:41

 

Alaşehir Belediyesi, tarım alanlarının boş kalmaması ve kaliteli ürün yetiştirilebilmesi için çiftçilere destek projesi kapsamında başlattığı yardımlar hızla artıyor. Bu kapsamda çiftçilere ücretsiz beton direği dağıtılırken uygulamadan memnuniyet duyan çiftçiler, belediye başkanı Ahmet Öküzcüoğlu’na teşekkür ederek, “Allah razı olsun “ dediler. 

Alaşehir Belediye başkanı Ahmet Öküzcüoğlu , 31 Mart yerel seçimlerinden sonra göreve gelmesiyle birlikte, çiftçilerin sorunlarını ve ihtiyaçlarını tesbit etti. Yerli tarımın geliştirilmesi, çiftçilerin ürünlerinin daha iyi değerlendirilebilmesi için başlattığı projeler kapsamında ilk etapta domates, patlıcan, biber gibi fidanlar başta olmak üzere 120 bin yerli  fidan, belediyeye ait akaryakıt istasyonlarında kar almadan mazot indirim desteği, belediyeye ait tarım aletlerini ücretsiz kullandırma desteği,  geçtiğimiz yıl Temmuz ayında yaşanan afet sonrası fırtına nedeniyle zarar gören bağlarda kırılan direkler için bağ direği  desteği , bu yıl  Ticaret Borsası Toprak Analiz Laboratuvarında  analiz yaptıran çiftçilere analiz ücretinin yüzde 50’sini hibe desteği verdikten sonra, şimdide ihtiyaç sahibi çiftçilere ücretsiz 3 bin 500 adet  bağ direği desteği verdi. İhtiyaç sahibi çiftçiler bağ direklerini teslim aldılar. Tüm hizmetlerin yanı sıra çiftçilerin ürünlerinin değerlendirilebilmesi için   S.S. Alaşehir Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin kurulmasına da destek verdi.  

Alaşehir Belediye başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, göreve gelmemizle birlikte çiftçilerimize her türlü desteği verdik diyerek, bu gün beton direk desteği yapıyoruz. Geçen yıl bağlarımız rüzgardan yatmıştı, direkler kırılmıştı. Çiftçilerimize beton direk desteği vermiştik. Bu gün yine direk desteğimiz  devam ediyor. Çiftçimize her daim destek olmaya devam ediyoruz.  Domates, patlıcan, biber fidanı başta olmak üzere 120 bin tane yerli fidan dağıttık, akaryakıt istasyonlarımızdan kar almadan mazot indirim desteği verdik, alet ekipmanlarımızı  ücretsiz kullanma desteği verdik, borsa toprak tahlilleri laboratuarında toprak analizi yaptıran bin çiftçimize analiz ücretinde yüzde 50 hibe desteği veriyoruz, tarım arazilerimiz boş kalmasın diye çiftçilerimize her türlü desteği veriyoruz , topraklarımız boş kalmasın istiyoruz , hepsine bereketli bir yıl diliyorum, dedi. 

Alaşehir Belediyesi  Fen İşleri Şantiyesinde 3 bin 500 adet beton bağ direklerinin çiftçilere teslim edilmesi çalışmalarını izleyen Ahmet Öküzcüoğlu, çiftçilerle sohbet etti.

Bu haber 2440 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alaşehir'de Gökyüzünde Esrarengiz Işıklar
Alaşehir'de Gökyüzünde Esrarengiz Işıklar