AK Parti’den İttifak Açıklaması

AK Parti'den İttifak Açıklaması

Alaşehir Manşet Haber - Cumhur İttifakı kapsamında AK Parti, Manisa Büyükşehir Belediyesinde MHP’nin adayı olan mevcut başkan Cengiz Ergün’ü desteklerken, Alaşehir'de ise yine mevcut belediye başkanı Ali Uçak'ı destekleyecek. Bu duyuruya yönelik yazılı açıklama ise AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli’den geldi.

21 Ocak 2019 - 13:01 - Güncelleme: 21 Ocak 2019 - 13:15

 

AK Parti Manisa İl Başkanlığı, 31 Mart Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerdeki belediye başkan adaylarını açıkladı. Şu an elinde bulunan 11 ilçede aday çıkartan AK Parti, kalan 6 ilçede ise MHP’nin adaylarını destekleyecek. Ayrıca Manisa Büyükşehir Belediyesinde de yine ittifak kapsamında MHP’nin adayı mevcut başkan Cengiz Ergün’ü destekleneceği vurgulandı.

Alaşehir'de Ali Uçak, Büyükşehir'de ise Cengiz Ergün'ün destekleneceğine ilişkin yazılı açıklama AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli’den geldi.

Cumhur ittifakına vurgu yaparak açıklamalarına başlayan mersinli, 31 Mart 2019 yerel seçimleri için Manisa’daki saha ve anket çalışmaları, aday tespit çalışmaları, temayül yoklamaları neticesinde Manisa’nın adaylarının belli olduğunu aktararak,

"Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur;

İç ve dış tehditlerin ağırlaştığı bu süreçte Cumhur ittifakı 15 Temmuz 2016 Fetönün teşebbüs ettiği hain darbede işgal hareketi sonrasında Türkiye’nin maruz kaldığı saldırılar ve Türkiye’yi zayıflatarak uluslararası operasyonlara açık hale getirmeye yönelik her türlü faaliyete karşı Cumhurbaşkanımız, AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin yerli ve milli bir duruşuyla tarihi birliktelik olarak ortaya çıkmıştır.
 

Şunun altını çizmek isterim Cumhur İttifakı siyasi kaygılar ve ikbal hesapları üzerine değil, devletimizin bekası, milletimizin istikbali için Milli menfaatler üzerine tesis edilmiş, siyaset ve partililer üstü milli bir mutabakattır. Birileri için ittifakla seçimle, sandıkla sınırlı olabilir. Ülke geleceği için yaptığımız ittifak, gelecek nesillere bırakacağımız stratejik bir kazanımdır. Cumhur İttifakı beka mücadelesinin en önemli dayanak noktalarından biridir. Cumhur ittifakı parti çıkarları ve günlük siyaset hesapları yapmaksızın tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ülküsüyle üniter devlet olan Türkiye Cumhuriyeti Devletini ilelebet yaşatma iradesidir.

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için Manisa’mızda saha ve anket çalışmaları, aday tespit çalışmaları, temayül yoklamaları neticesinde Manisa’mızın adayları Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın olurlarıyla belli oldu. Bilindiği üzere biz AK Parti olarak Büyükşehirde ve 6 İlçemizde aday çıkarmıyoruz. Cumhur İttifakı kapsamında Büyükşehirde MHP adayı Sayın Cengiz Ergün’ü ve MHP’nin göstereceği İlçelerimizde adaylarını destekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Bu haber 2242 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Zirai Don Çiftçiyi Vurdu! Bayrama Buruk Girdiler...
Zirai Don Çiftçiyi Vurdu! Bayrama Buruk Girdiler...
4 Günlük Yasağın İlk Gününde 313 bin TL Ceza Kesildi
4 Günlük Yasağın İlk Gününde 313 bin TL Ceza Kesildi