Alaşehir'in Altın Çocukları Ödüle Doymuyor

Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir'den yetişen muay Thai dövüşçüleri katıldıkları 4 turnuvadan 4 birincilik kupasını ve 28 madalyayı ilçeye getirerek büyük bir başarıya imza attılar. Sporcular: Alaşehir'in artık sadece üzümüyle değil sporcularıyla da anılması için çabalıyoruz dediler.


Alaşehir'in Altın Çocukları Ödüle Doymuyor

Soner VATANSEVER / Alaşehir Manşet Haber - Ege bölgesi Muay Thai sanpiyanasi,12.geneleksel iller arası Zafer kupası muay Thai sanpiyonasi ,29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Muay Thai sanpiyanasi minikler,yıldızlar  ve cumhuriyet kupasi gençler,büyükler olmak üzere 4 zorlu turnuvada da başarı gösteren takımın antrenörü Adem Demirci, inanmanın ve pes etmeden çalışmanın her zaman başarıyı beraberinde getirdiğini belirterek: "Turnuva için takım olarak çok yoğun bir şekilde hazırlandık. Bu hazırlıkların neticesinde ise aldığımız madalya ve kupalar ile bu başarıyı taçlandırdık. Her işte olduğu gibi severek yaptığın bir meslekte başarıyı yakalayabilirsin. Bizim spor dalında da tüm mesleklerde olduğu gibi özveri ile çalışmak gerekiyor. Eğitim salonumuza spor yapmaya gelen sporcularımın Ege Bölgesi genelinde düzenlenen turnuvada başarıyı yakalamaları bizleri ve Alaşehirlileri gururlandırdı. Hedefimiz Türkiye, daha sonra dünya şampiyonasında başarılı olabilmek. Özveri ile çalışarak başarıyı yakalayan sporcularımı kutluyorum ve bizlere sponsorluk yaparak, turnuva giderlerini karşılayan Alaşehirli esnaflarımıza ve özellikle avukat Mehmet Fatih Emircan'a teşekkür ediyoruz." dedi.

Başarıya imza atan sporcuların sponsoru olan Avukat Mehmet Fatih Emircan ise yaptığı açıklamada: "Şampiyonada gençlerimizin başarısı hepimizin göğsünü kabarttı. Gençlere imkan sağlandığında neler başarabileceklerini bize net bir şekilde gösterdiler. İlçemizde maalesef madde bağımlılığı yaşı her gecen gün düşüyor. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarabilmenin en basit yolu bu tür etkinliklere yönlendirebilmek. Bizler elimizden gelen desteği sonuna kadar vermeye hazırız. Bu tür spor alanları çoğalsın. Yeter ki gençlerimiz kötü alışkanlıklara ve arkadaşlara değil spor salonlarına gitsin ve buralardan ilçemizi temsil edecek nice sporcular çıksın. Turnuvada madalya ve kupa alan tüm sporcularımızı canı gönülden kutluyorum. Hepimizin gurur kaynağı oldular" ifadelerini kullandı.