Alaşehir'de Otomobil Fiyatına Bilgisayar

Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir'de bir vatandaş, daha yüksek performans ve özellikte bir bilgisayara sahip olabilmek için tam tamamına 70 bin TL harcadı.


Alaşehir'de Otomobil Fiyatına Bilgisayar

 

Soner Vatansever / Alaşehir Manşet Özel Haber - Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını süreci, hayatımızı her yönüyle değiştirdi. Toplumsal olarak teknolojiye ve bununla birlikte de teknolojik ürünlere olan ilgimiz arttı. Cep telefonundan tablete, oyun konsollarından diz üstü bilgisayarlara kadar artık evlerin vazgeçilmez birer aracı oldu hepsi. Özellikle Pandemi sürecinde çoğu vaktini evde geçirmek zorunda olan vatandaşlar için  bu teknolojiler de yetersiz kalmaya başladı. Alaşehir'de bir vatandaş, daha yüksek performans ve özellikte bir bilgisayara sahip olabilmek için tam tamamına 70 bin TL harcadı.

Alaşehir'de yüksek performans ve özellikler için bir bilgisayara harcanan para dudak uçuklattı. Tüm özellikleri ile en iyi parçalardan bir araya getirilerek toplanan bilgisayar tamı tamına 70 bin TL'ye mal oldu. Üstün özellikli bilgisayarı toplayan İlhanlar Mühendislik-Bilgisayar sahiplerinden Barış İlhan, Pandemi ile birlikte teknolojiye olan ilginin arttığını belirterek, "Alaşehir'de yaklaşık 10 yıldır bilgisayar sektöründe faaliyet gösteriyorum. Koronavirüs salgını sürecinde talepte ciddi bir artış oldu. Özellikle 18 - 35 yaş aralığı teknolojiye oldukça ilgili. Vakitlerinin çoğunu evde geçirmek zorunda kalan gençlerde oyun alışkanlıklarında ciddi artış oldu. XBox yeni nesil oyun konsollarına çok fazla talep var. Evde vakit geçirmek için oyun konsolları gibi teknolojik ürünler artık gençlerin vazgeçilmezi haline geldi" dedi.

"Kalite Yükseldikçe Fiyat Yükseliyor"

Teknolojik ürünlerde istenen özelliklere göre fiyatların da değişiklik gösterdiğini belirten Barış İlhan, "Vatandaşların istediği özellikler doğrultusunda her keseye hitap edecek şekilde teknolojiye ulaşmak artık çok kolay. İstediğiniz özelliklere ve ekonomik durumunuza göre bin TL'ye de, 100 Bin TL'ye de tablet, bilgisayar gibi teknolojik ürüne sahip olabiliyorsunuz. Mesela geçtiğimiz günlerde yüksek özellikte bir bilgisayar siparişi aldık müşterimizden. İstanbul, Ankara ve İzmir'den istediğimiz özelliklere sahip parçaları getirttik. Bu bilgisayar bize 70 Bin TL'ye mal oldu. İstediğiniz özelliklere göre fiyatta değişiyor" ifadelerini kullandı.