Alaşehir'de Uyuşturucuya Geçit Verilmiyor

Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir'de geçtiğimiz gece sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı saatlerde durdurulan bir araçta 6 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Bu hapları taşıyan gencin yakalanmasından kısa süre sonra bu gence uyuşturucuyu temin eden şahıs da yakalandı.


Alaşehir'de Uyuşturucuya Geçit Verilmiyor

 

Alaşehir'de sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı gece saatlerinde durdurulan bir araçta 6 adet uyuşturucu hapla yakalanan genç, hapları 100 TL karşılığında başka birinden aldığını söylemesi üzerine uyuşturucu satıcısının ikametine yapılan aramada 42 adet uyuşturucu hap, kurusıkı tabanca, 50 adet mermi ve nakit para ele geçirildi.

Alaşehir İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri geçtiğimiz gece saat 02.00 sıralarında Soğuksu Mahallesi'nde seyir halinde bulunan bir araç içerisinde bulunan D.C. (22) isimli şahsın üzerinden 6 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

D.C. isimli şahsın, ele geçirilen hapları H.D. (35) isimli şahıstan 100 TL karşılığında satın aldığını beyan etmesi üzerine, H.D. isimli şahsın evinde ve motosikletinde yapılan aramada, 42 adet uyuşturucu hap, 1 adet kurusıkı tabanca ve 50 adet mermi, uyuşturucudan elde ettiği değerlendirilen 4 bin 300 TL para ve 6 ABD Doları ele geçirildi. Şüpheli H.D. isimli şahıs uyuşturucu ticaretinden, D.C. isimli şahıs ise içicilikten gözaltına alındı.