Meteoroloji'den Yağış Uyarısı

Alaşehir Manşet Haber - Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 2 Mayıs Perşembe için vatandaşlara uyarılarda bulundu. Alaşehir’de ise bugün başlayacak olan yağışlı hava hafta başına kadar devam edecek. Yağış geçişleri arasında dolu yağış riski uyarısı yapıldı.


Meteoroloji'den Yağış Uyarısı

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 2 Mayıs Perşembe için vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Alaşehir’de ise bugün başlayacak olan yağış hafta başına kadar aralıklarla devam edecek. Yağışlarla beraber meydana gelebilecek yerel dolu yağışı riski gibi olumsuzluklara karşı Meteoroloji Genel Müdürlüğünce uyarıda bulunuldu. 

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, ülke genelinin bugün parçalı çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ve Güneydoğu Anadolu ile Kahramanmaraş, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, bugün öğle saatlerinden sonra Sivas, Tunceli, Elazığ ve Diyarbakır çevreleri ile Malatya’nın kuzey ve doğu, Batman’ın kuzey ve batı kesimlerinde kuvvetli olacağı öngörülüyor.

Sıcaklıkların, batı kesimlerde 2-4 derece artması, kuzeydoğu kesimlerde 3-5 derece azalması, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmaması bekleniyor.

Rüzgarın, genellikle güney ve güneybatı, kuzeydoğu kesimlerde kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu ve Doğu Anadolu’da kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

Söz konusu bölgelerde kuvvetli beklenen yağışlar nedeniyle vatandaşlara, sel, su baskını, yıldırım ve dolu gibi risklere karşı dikkatli ve tedbirli olmaları uyarısında bulunuluyor.

Alaşehir için, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bir haftalık hava tahmin raporu ile dolu yağış riski bilgilendirme yazısı aşağıdadır.