Alaşehir’in köprülü kavşağında çalışmalar devam ediyor

Alaşehir'in köprülü kavşağında çalışmalar devam ediyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin, Alaşehir'de İzmirDenizli karayolu üzerinde yapımına başladığı köprülü kavşak inşaatında çalışmalar devam ediyor.

01 Temmuz 2018 - 19:53 - Güncelleme: 01 Temmuz 2018 - 19:55

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin, Alaşehir’de İzmirDenizli karayolu üzerinde yapımına başladığı köprülü kavşak inşaatında çalışmalar devam ediyor. 

Alaşehir’in en önemli sorunlarından biri olan ve ilçede trafik güvenliğini tehlikeye sokması nedeniyle vatandaşların yıllardır özlemini çektiği modern kavşak özlemi kısa süre içerisinde sona eriyor. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ilçede İzmirDenizli karayolu üzerinde yapımına başladığı köprülü kavşak inşaatında çalışmalar sorunsuz devam ediyor. Yürütülen çalışmalar hakkında teknik bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "Alt geçit köprüsündeki prekast panel montajı devam ediyor. Bunun yanı sıra yolda temel ve dolgu çalışması devam ediyor. Battı çıktı kavşağında yağmur suyu tahliyesi ve yağmur suyu drenaj hattı tamamlandı. Kaldırım, parke taşı çalışması ve korkuluk imalatı da önümüzdeki günlerde başlayacak. Bu anlamda vatandaşlarımızın özlemle beklediği yatırımı ilçeye kazandırmak için heyecanla çalışıyoruz" dedi.

Trafik güvenliğinin üst düzeye çıkarılması amacıyla yapımına başlanan kavşağın önemine de değinen Başkan Ergün, “Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, en büyük temennimiz. İlçemize değer katacak bu önemli projenin hayırlara vesile olmasını ve kazasız belasız tamamlanmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bu haber 2556 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • baki
    8 ay önce
    Battı çıktının yan yollarından birbirine bağlantı olması gereklidir. (köprü gibi)
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emniyetten Dev Uyuşturucu Operasyonu
Emniyetten Dev Uyuşturucu Operasyonu
Alaşehir için Zirai Don Uyarısı
Alaşehir için Zirai Don Uyarısı