15 TEMMUZ
Görkem Koşpınar

Görkem Koşpınar

15 TEMMUZ

09 Şubat 2018 - 12:36 - Güncelleme: 09 Şubat 2018 - 12:41

Biz Türkler için vatan demek, namus demektir. Tek bir zerresine bile namert elinin değemeyeceği en kutsal emanetimizdir. Bu kutsal topraklar tarihte bir çok kez savaşla, bozgunlukla işgallerle karşı karşıya kalmıştır. Ne Çanakkale'de geçit vermiş ne İstanbul'un işgaline göz yummuş ne de Anadolu'nun bir karış toprağını vermeye yanaşmıştır. Ve bunlar gibi bir çok belayı defetmesini bilmiştir. Uzun bir aradan sonra bir bela daha baş gösterdi.

Güzelim Ülkemiz; Sözde demokrasi adı altında 15 TEMMUZ 2016 günü saat 22.00 civarında büyük bir hengameye sürüklenmiştir. Kendini bilmez bir avuç insan (!) topluluğu ulu önder Atatürk'ün ''yurtta sulh, cihan da sulh" gibi çok doğru bir cümlesini kendi hain oyunlarına slogan yaparak darbe girişiminde bulunmuşlardır. Hem de bu vatan için çok kıymetli olan askeri üniformaların içine gizlenerek. Bu vatanın gencecik, masum Mehmetçiklerini de böyle bir oyunun içine çekerek.

Ama unuttukları bir detay vardı. O da; bu ülkenin her bir kurumu işgal edilmiş olsa dahi milletimiz tek vücut olduğunda karşısında hiçbir gücün duramayacağıdır.

Öyle de oldu; Darbe yalnısı olanların tanklarına karşılık milletimizin arabaları, taksileri,otobüsleri karşı geldi. Halka doğru tuttukları silahların karşısında yüreği vatan sevgisi ile dolu insanlar dimdik durdu.

Savaş uçakları uçmasın diye çiftçimiz kendi sapını- samanını yaktı. Sokağa çıkma yasağına inat bu millet sokağa dökülüp demokrasiye sahip çıktı. Tarihte birçok defa düşmana gösterilen birliktelik bir kez daha yaşandı. Ülke içinde ve uluslar arasında milletimizin nasıl sıkı bağlarla bağlanıp her türlü tehlikeyi geri püskürtebileceğini gösterdi. 

Demem o ki; Bizler Vatanımıza, Bayrağımıza, birbirimize bağlı ve bu bağlılıktan gücümüzü alan bir milletiz. Böyle bir darbe girişimiyle o hainler ancak bizim saçımızı kestiler o da zamanla daha gür çıkacaktır. Ama biz 15 TEMMUZ gecesi onların bir daha çıkmayacak şekilde kollarını- bacaklarını- akıllarını aldık

BU GURUR DA TÜM 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZE ARMAĞAN OLACAKTIR.

Bu yazı 2284 defa okunmuştur .

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • rahmi altınay
  3 yıl önce
  Yazını dikkatlice okudum 15 temmuz darbe girişiminin ülkemize ekonomik ve siyasi olarak kimlerin ne şekilde emellerine ulaşmak istediklerine ve bu güne nasıl yansıdıgını kısaca da olsa belirtmek istemişsiniz tebrik ediyorum.
 • Görkem Koşpınar
  3 yıl önce
  Cok teşekkür ediyorum

Son Yazılar