Çek Dolandırıcıları
Mehmet SALCIOĞLU

Mehmet SALCIOĞLU

Çek Dolandırıcıları

12 Ocak 2020 - 20:33

Hepimizin net şekilde anlaması için Türk Dil Kurumunun internet sitesinden alıntı yapıyorum.  “Bir kimsenin, satın aldığı hizmet veya ürün karşılığında para yerine verdiği ve karşılığı banka hesabından ödenen yazılı belge” bu açıklama çek için yapılmış. Bir sene uğraşıp mahsulü sattınız, karşılığında çek aldınız, bekliyorsunuz. Gününde ödenmedi, bankaya gittiniz ve karşılıksız şerhi işlettiniz. Tabii bu süreçte defalarca borçluyu aradınız fakat kapı duvar veya hep oyalama taktikleri. Sonra alacağınız için icra takibine giriştiniz ve ödeme emrini borçluya gönderdiniz.
Kendisine icra takibi yapılan borçlu, tüm bu süreci bilmesine rağmen, çekte bulunan imza benim değil diyor ve borca itiraz ediyor. Bunu profesyonel olarak yapan, başkaları tarafından imzalanmış ve şişirilmiş bilançolara sahip şirketlerin çek karnelerini yanlarında gezdiren dolandırıcılar son dönemde oldukça fazlalaştı. Bu konu basit bir alacak verecek meselesi olmaktan ziyade hile ve desiseye dayalı bir dolandırıcılık faaliyetidir. Sizi teatral bir kurgunun, bir dalaverenin içine çekip zarara uğratan kişiler hakkında mutlaka suç duyurusunda bulunun.
                
    2020
Adı, soyadı
Açılır parantez
Doğduğu yıl, çizgi, öldüğü yıl, bitti
Kapanır, parantez.
Parantezin içindeki çizgi
Ne varsa orda
Ümidi, korkusu, gözyaşı, sevinci
Ne varsa orda.
Bilen bilir Behçet NECATİGİL’in kitaplarda ölmek adlı şiirinden bu dizeler. Yeni yıl yeni başlangıçlar demek ve temennim odur ki:  geviş getiren, 4 odalı bir işkembeye, sahip koca gözler ile dünyaya bakan sevimli bir inek değilseniz, o parantezin içini iyi doldurun çünkü ne varsa orda.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar