Ülkü Ocaklarından Mehmetçiğe Anlamlı Destek

Ülkü Ocaklarından Mehmetçiğe Anlamlı Destek

Alaşehir Manşet Haber - Kurtuluş Savaşı’nda atalarımızın üzüm hoşafı ile beslenerek enerjilerini üzümden aldığını belirterek, göndermiş oldukları kuru üzümler ile Mehmetçiğimize manevi enerji desteği olmak istiyorlar.

17 Ekim 2019 - 14:19 - Güncelleme: 17 Ekim 2019 - 14:41

 

Alaşehir Ülkü Ocakları tarafından ’Barış Pınarı Harekatı’na katılan askerlere destek amacıyla başlatılan üzüm toplama kampanyası vatandaşlardan büyük ilgi gördü. 

Alaşehir Ülkü Ocakları Suriye’de ülkemizin bekası için mücadele eden askerlere destek amacıyla çekirdeksiz Sultaniye kuru üzüm toplama kampanyası başlattı.

Bir hafta süren kampanyada toplanan üzümler, özel bir kuru üzüm işleme ve paketleme tesislerinde 150’şer gramlık paket haline getirildi. Naylon ambalajlara paketlenen üzümler, kolilere dolduruldu. Kolilere doldurulan yaklaşık 10 bin paket kuru üzüm, Suriye’de mücadele edene askerlerimize ulaştırılmak üzere, Şanlıurfa’daki askeri birliğe teslim edilmek üzere gönderildi.

"Amacımız Manevi Destek Olmak"

Düzenledikleri kampanya hakkında bilgi veren Alaşehir Ülkü Ocakları Başkanı Uğur Güzel, "Ülkü Ocakları olarak Barış Pınarı Harekatı’na sonsuz destek veriyoruz. Askerlerimizin ayağına Rabbim taş değirmesin. Ülkü Ocakları olarak, askerlerimize kuru üzüm desteği sağlamak istiyoruz. Aslında askerlerimize devletimiz gereken desteği sağlamaktadır. Bizim amacımız askerlerimize manevi destek sağlama.  Kurtuluş Savaşı’nda atalarımız da üzüm hoşafı ile beslenerek, enerjilerini üzümden almışlardı. Bizler de Alaşehir olarak, dünyaca ünlü Sultaniye üzümümüzle askerlerimize manevi ve enerji desteği olmak istiyoruz.

İlçe genelinde başlattığımız kampanyada toplanan üzümleri özel bir firmada 150’şer gram olmak üzere paket yaptırdık. Yaklaşık 10 bin paket üzümü, Ocağımızdan bir ekip Şanlıurfa’daki askerlerimize ulaştırmak üzere yola çıktı." dedi.

Bu haber 1480 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarım İşçilerini Taşıyan Servis Kaza Yaptı, Çok Sayıda Yaralı Var
Tarım İşçilerini Taşıyan Servis Kaza Yaptı, Çok Sayıda...
Aç Kurtlar Ağıla Daldı, 7 Keçi Telef Oldu
Aç Kurtlar Ağıla Daldı, 7 Keçi Telef Oldu