Trafik Kazasında Kaybettiği Babasının Hatırasını Yaşatıyor

Trafik Kazasında Kaybettiği Babasının Hatırasını Yaşatıyor

Alaşehir Manşet Özel Haber - Manisa'nın Alaşehir İlçesi'nde taksi şoförü Mustafa Altın'ın trafik kazasında hayatını kaybetmesinin ardından oğlu Ali Altın, babasının hatırasını yaşatmak adına 395 bin TL'lik lüks otomobili taksiye çevirdi.

23 Mart 2020 - 19:29

 

Soner Vatansever / Alaşehir Manşet - Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indiriminden yararlanan 30 yıllık taksi şoförü Mustafa Altın, piyasa değeri yaklaşık 260 bin TL olan son model lüks arabayı ilçe halkına daha iyi hizmet verebilmek adına taksi yapmış ve yine bu taksi ile trafik kazası geçirerek hayatını kaybetmişti. Mustafa Altın'ın oğlu Ali Altın ise, babasının bu hatırasını yaşatabilmek adına her şeyini satarak 395 bin TL'ye lüks otomobil alarak bu aracı taksi yaptı.

Mustafa Altın'ın geçirdiği trafik kazasından sonra hayatını keybetmesinin ardından babasının hatırasını yaşatmak adına tüm imkanlarını seferber ederek yine lüks otomobil alan ve bunu taksiye çeviren oğul Ali Altın yaşadıklarını şöyle anlattı; "Rahmetli babam, insanları ve onlara hizmet etmeyi çok severdi. Müşterilerine en rahat ve konforlu hizmeti sunabilmek adına 260 bin TL'lik otomobili taksi yapmıştı. Babamı, elim bir trafik kazası sonucu kaybettik. Babamın bana her zaman yapmış olduğu insanlara en iyi hizmeti etme nasihatı, benim için bir vasiyet oldu. Bunu yerine getirebilmek adına kendi otomobilimi sattım. Birikmiş param vardı bunu ve tüm imkanlarımı seferber ederek 395 bin TL'ye otomobil aldım ve bunu taksiye çevirdim. Babamın bana yapmış olduğu insanlara en iyi hizmeti etme nasihatını ve benim için de vasiyetini bu şekilde yerine getirmiş oldum" dedi. 

Tüm sürücülerden tek isteğim, "Lütfen Emniyet Kemerinizi Takın" 

30 yıllık taksi şoförü olan babası Mustafa Altın'ı emniyet kemeri takmadığı için trafik kazasında kaybettiğini dile getiren Ali Altın, "Babam araç kullanırken emniyet kemerini fazla kullanmazdı. Geçirdiği trafik kazasında da, emniyet kemerini takmadığı için kafasına aldığı şiddetli darbe sonucu hayatını kaybetti. O kazada eğer emniyet kemeri takılı olsaydı, babam şuan yanımızda olacaktı. Tüm sürücülerden tek ricam, lütfen emniyet kemerlerinizi takın. Meşhur bir söz var hani; emniyet kemerinizi takın, hayata bağlanın diye. Gerçekten, hayattan ve sevdiklerinizden kopmamak için altınızdaki aracın sağlamlığına ve usta şoförlüğünüze güvenmeyin ve tedbir alarak emniyet kemerlerinizi lütfen takın" ifadelerini kullandı. 

Bu haber 27938 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x