TMO Genel Müdürü Alaşehir’de

TMO Genel Müdürü Alaşehir'de

Alaşehir Manşet Haber - TMO Genel Müdürü Alaşehir'de incelemelerde bulundu.

17 Eylül 2020 - 10:48

 

Kuru üzüm alım faaliyetleri kapsamında Manisa’da bulunan Toprak Mahsulleri Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Ahmet Güldal, TMO’nun Kuru Üzüm Alım Merkezlerindeki ziyaret ve incelemelerine devam ediyor. Genel Müdür Güldal’ın bu seferki ziyaret noktası, Alaşehir İlçesindeki üzüm alım merkezleri idi. 

Alaşehir İlçesinde önce TARİŞ üzüm alım merkezini ardından da Killik Mahallesindeki alım merkezini ziyaret eden TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal’a Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk eşlik etti.

Genel Müdür Ahmet Güldal ve İl Müdürü Metin Öztürk alım noktalarında üreticilerle bir araya gelerek kuru üzüm alım süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Üreticiler TMO’nun piyasadaki alımından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Killik Mahallesindeki üzüm alım merkezinde açıklamalarda bulunan Genel Müdür Güldal, “Bütün kriterlerimizi üreticinin ürününün değerini koruyacak şekilde değerlendiriyoruz. Açıklanan fiyatta 12.5 lira 9 numara üzüm için. TMO'dan fiyat almadan başka yere üzüm satışı yapılmamasını tavsiye ediyoruz. Bunu üreticimizin emeğinin menfaatinin karşılığını korumak için söylüyoruz. Bir üreticimizin mağduriyeti söz konusu olmasın. Değeri korunsun. Hem üreticimiz, hem ticaretini yapanlar, hem de ülkemizin menfaati geliri, katkısı daha çok olsun. TMO olarak alım noktalarımızın hepsini geziyoruz. Üreticilerimizle de sohbet edip konuşuyoruz. Hepsinde büyük bir memnuniyet var. Süreç de gayet sağlıklı işliyor. Bu anlamda TARİŞ bize ciddi destek veriyor. Kendi tesislerini açtılar, eksperleriyle hizmet veriyorlar, bizim adımıza da alım yapıyorlar. Dolayısıyla 18 alım noktasında alım gerçekleşiyor. Yılın sonuna kadar da alım faaliyetimiz devam edecek” dedi.

TMO Genel Müdürü Güldal daha sonra Mustafa Demirel isimli üreticinin 8 ton üzümünü 9 numara olarak tespit ederek kilosunu 12 lira 50 kuruştan TMO olarak satın aldı. 

2020/09/2020-09-17-11-06-04.jpg
2020/09/2020-09-17-11-06-11.jpg
2020/09/2020-09-17-11-06-14.jpg
Bu haber 756 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alaşehir'de Bayrak Krizi Yaşandı
Alaşehir'de Bayrak Krizi Yaşandı