TMO Bu Yıl da Kuru Üzüm Alımı Yapacak

TMO Bu Yıl da Kuru Üzüm Alımı Yapacak

Alaşehir Manşet Haber - Üzüm üreticisini Sevindiren gelişme. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) bu yıl da kuru üzüm alımı yapacak.

28 Temmuz 2020 - 10:09

 

Hasat dönemine sayılı günler kala AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur’dan üzüm üreticisine müjdeli haber geldi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüşen Baybatur, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) bu yıl da kuru üzüm alımı yapacağını açıkladı.

Üzüm fiyatlarının yüksek seyretmesine de katkı sunan karara ilişkin bilgi veren AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin geçen yıl olduğu gibi bu yıl da müdahale alımı yapacağını ifade etti. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüşen Baybatur, üreticinin yüzünü güldürecek kararın kabinede görüşülerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla uygulamaya konulacağını söyledi. TMO'nun kuru üzüm alımı yapması konusunda Manisa milletvekillerinin ortaya koyduğu ısrarcı çabadan dolayı şükranlarını ileten Baybatur, Manisalı üzüm üreticilerinin elini güçlendirecek karar nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'ye teşekkür etti.

Bu haber 3859 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaymakam UÇGUN, Alaşehir İtfaiye Grup Amirliğini Ziyaret Etti
Kaymakam UÇGUN, Alaşehir İtfaiye Grup Amirliğini Ziyaret Etti