Şiddetli Yağış ve Dolu Üzüm Bağlarına Zarar Verdi

Şiddetli Yağış ve Dolu Üzüm Bağlarına Zarar Verdi

Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir'de dün öğleden sonra başlayan şiddetli yağışla birlikte yer yer dolu etkili oldu. Şiddetli yağış üzüm bağlarında zarara neden oldu. Salkımları dökülen ve zarar gören bağlarda tespit çalışmalarına başlanırken, ilçede yağışlı hava tüm hafta boyu sürecek.

09 Haziran 2021 - 14:36 - Güncelleme: 09 Haziran 2021 - 15:12

 

Soner Vatansever / Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir'de dün öğleden sonra başlayan şiddetli yağış bağlarda zarara neden oldu. Özellikle Alaşehir Çayı'nın kuzeyinde kalan Tepeköy Mahallesi mevkiindeki bağlarda hafif zarara neden oldu. İlçede yağışlı hava hafta boyu sürecek.

Zarar Çalışmaları Başlatıldı

Alaşehir Ziraat Odası ekipleri de şiddetli yağıştan zarar gören üzüm bağlarında zarar belirleme çalışmalarına başlandığını öğrenildi. Yapılan zarar tespit çalışmalarında üzüm bağlarında ciddi bir zarar tespit edilmezken, tüm hafta sürecek olan yağışların ardından incelemeler devam edecek. Yağışların sonunda kesin zararın belirlenebilmesi tespit çalışmalarının tamamlanmasıyla ortaya çıkacak.

"Sigorta Çok Önemli"

Alaşehirli üzüm üreticisi Ahmet Demir, "Yıllardır bağcılık yapıyoruz ve geçimimizi buradan sağlıyoruz. Hava ne zaman kapatsa inanın bizim de içimiz kararıyor. Özellikle üzümlerimizin olgunlaşmaya başladığı şu dönemde şiddetli yağmur veya olası dolu yağışı bağlarımızda ciddi zararlara neden oluyor. Yaşanan bu afetlere karşı elimiz kolumuz bağlı, Allah'tan geliyor yapacak hiç bir şeyimiz yok. Yapacak olduğumuz tek şey sigorta. Sigorta çok önemli. Sigorta ile bağımızı güvence altına alıyoruz. Biz bağlarımız için tedbiri sigorta ile alıyoruz, takdiri Allah'a bırakıyoruz. Her yıl sigortamı yaptırıyorum" şeklinde konuştu.

 

2021/06/2021-06-09-15-12-26.gif
2021/06/2021-06-09-15-12-27.gif
Bu haber 3636 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alaşehir’de Uyuşturucudan 6 Gözaltı
Alaşehir’de Uyuşturucudan 6 Gözaltı