Sarıgöl’de jeotermal Kaynak Arayacak

Sarıgöl'de jeotermal Kaynak Arayacak

Alaşehir Manşet Haber - Ortadoğu Yenilenebilir Enerji, jeotermal enerji santralinde kullanılmak üzere Sarıgöl'de bir adet jeotermal amaçlı kaynak arama sondaj kuyusu açacak.

25 Nisan 2019 - 18:35

 

Ortadoğu Yenilenebilir Enerji, jeotermal enerji santralinde kullanılmak üzere Sarıgöl'de bir adet jeotermal amaçlı kaynak arama sondaj kuyusu açacak. 

Ortadoğu Yenilenebilir Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Manisa İli, Sarıgöl İlçesi, Karacaali Mahallesi Göktepe mevkiinde toplam 2300 hektarlık ruhsatlı alanda jeotermal enerji santralinde kullanılmak üzere bir adet jeotermal amaçlı kaynak arama sondajı yapılması planlanıyor.

2000 m derinliğinde açılacak sondaj kuyusunun yaklaşık 10 milyon liraya malolması bekleniyor. Rotary sondaj tekniği uygulanacak olan sondaj çalışması 8 saatlik 2 vardiya çalışma ile 40 gün içinde tamamlanacak.

Sondaj işlemi sırasında uygun aralıklarla ya da sürekli şekilde numune alınacak ve numune sandıklarına yerleştirilerek laboratuvar analizlerine gönderilecek.

Test işlemleri sırasında hidrojeolojik, jeokimya, jeofizik ölçümler yapılarak elverişli olması halinde ortaya çıkan jeotermal kaynağın jeotermal enerji santralinde enerji üretme amacı ile kullanılması planlanıyor. Sondaj işleminin tamamlanmasıyla beraber gerekli dolgu ve düzenleme işlemi yapılarak alan terk edilecek.

Bu haber 2595 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Depremin Merkez Üssü Alaşehir
Depremin Merkez Üssü Alaşehir
Artan Vakalar Üzerine Yeni Yasaklar Geldi
Artan Vakalar Üzerine Yeni Yasaklar Geldi