Salamura Üretim Tesisi Projesi Onaylandı

Salamura Üretim Tesisi Projesi Onaylandı

"Alaşehir Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi“ tarafından hazırlanan “Salamura Üretim Tesisi" projesi, bir yıllık çalışmanın ardından Ticaret Bakanlığı’na sunuldu. Bakanlık gerekli incelemeleri yaptıktan sonra, projeyi kabul ederek, tesisin kurulmasına onay verdi. Proje ile yapılacak yatırımın yüzde 75’i bakanlık tarafından hibe edilecek. 

24 Ekim 2020 - 20:16 - Güncelleme: 24 Ekim 2020 - 20:38

 

"Alaşehir Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi“ tarafından hazırlanan “Salamura Üretim Tesisi" projesi, Ticaret Bakanlığı tarafında kabul edildi ve tesisin kurulmasına onay verildi. Proje ile yapılacak yatırımın sonunda 40 kadın istihdam edilecek.

SS Alaşehir Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi başkanı Selen Öküzcüoğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Kooperatifimizin kuruluşu bir yılı geçti. İlk günden bu yana büyümemiz ve üye sayımız her geçen gün artıyor. Üyelerimiz ev ekonomilerine destek olabildikleri için çok mutlu , hep birlikte gönülden çalışıyoruz. Çalışmalarımızı daha da büyütebilmek için proje hazırladık. “ Salamura Üretim Tesisi Projesi “ adı altında hazırladığımız projeyi Ticaret  Bakanlığımıza sunduk. Bakanlık hazırlamış olduğumuz projeyi beğendi ve onay verdi. Projemize yüzde 75 hibe desteği verecek. Projemizin kabul edilmesine ve hibe alacağımıza çok sevindik. Başta Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan başta olmak üzere tüm bakanlık yetkililerine teşekkür ediyoruz. Kavaklıdere Mahallemizde 150 m2 alan üzerine kuracağımız tesis yaklaşık 150 bin TL’ye malolacak. Yüzde 75’i hibe olacak tesisimizi 2 ay gibi kısa bir sürede tamamlayacağız. Tesisi kurulduğunda 40 kadınımız istihdam edilebilecek.  Amacımız bölgemizde zaten yaprak çok değerli. Kooperatifimiz kendi adı ve markasıyla kapasitemizi bu tesis sayesinde yıllık 100 tona kadar yaprak işleyip,  Alaşehir’in üzümü gibi Asma Yaprağı’nı da önce Türkiye’ye, daha sonra dünya çapında  duyurmayı hedefliyoruz.  Ayrıca bölgemizde kadınlarımıza iş alanı yaratmak istiyoruz" dedi. 

PROTOKOL İMZALANDI

SS Alaşehir Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi başkanı Selen Öküzcüoğlu ile Manisa İl Ticaret Müdürü Muharrem Özel ile bakanlık adına proje imzalandı. Protokole göre tesisin kurulmasına hemen başlanacak ve iki ay gibi kısa bir sürede tamamlanacak.

Bu haber 1701 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hızlı Tren inşaatında görevli sürücülere jandarmadan eğitim
Hızlı Tren inşaatında görevli sürücülere jandarmadan eğitim