O İlçede Sokak Düğünü Yapmak Yasak

O İlçede Sokak Düğünü Yapmak Yasak

Alaşehir Manşet Haber - Salihli'de sokak düğünleri yasaklandı. Bu konuda aykırı hareket edenlerin tespiti halinde, idari para cezası uygulanacak.

30 Mayıs 2019 - 20:06 - Güncelleme: 30 Mayıs 2019 - 20:16

 

Manisa'nın Salihli ilçesinde mahalle ve sokak araları ile açık alan düğün ve benzeri etkinliklerin yapılmasına yasak getirildi. 

Bu konuda aykırı hareket edenlerin tespiti halinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Belediye Zabıta Müdürlüğü tarafından yasal işlem yapılacak ve uymayanlar hakkında idari para cezası uygulanacaktır" denildi.

Çevresel Gürültünün Denetlenmesi ve Yönetimi Yönetmeliğine gereği Salihli'de açık alan ile sokaklarda düğün, nişan gibi benzeri kutlama faaliyetlerinin yapılması yasaklandı.

Salihli Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklama da "Çevresel Gürültünün Denetlenmesi ve Yönetimi Yönetmeliğine istinaden, Belediyemiz sınırları dahilinde açık alan ile sokaklarda düğün, nişan ve benzeri kutlama faaliyetlerinin yapılması yasaklanmıştır. Bu konuda aykırı hareket edenlerin tespiti halinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Belediye Zabıta Müdürlüğü tarafından yasal işlem yapılacak ve uymayanlar hakkında idari para cezası uygulanacaktır" denildi. 

Bu haber 1680 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alaşehir Kaymakamı Uçgun, Bakanlık Projelerini Anlattı
Alaşehir Kaymakamı Uçgun, Bakanlık Projelerini Anlattı