Manisa’da Üniversitesi Öğrencilerine İŞKUR’dan İş...

Manisa’da Üniversitesi Öğrencilerine İŞKUR'dan İş Fırsatı

Alaşehir Manşet Haber - İŞKUR Manisa’dan yapılan açıklamada, üniversite öğrencilerine yaz tatili boyunca sosyal çalışma programlarına katılarak gelir kazanabilecekleri bildirildi. İşte üniversite öğrencilerinin yaz tatilinde çalışabilecekleri ‘sosyal çalışma’ hakkındaki tüm detaylar...

24 Haziran 2019 - 15:34

 

İŞKUR Manisa’dan yapılan açıklamada, üniversite öğrencilerine yaz tatili boyunca sosyal çalışma programlarına katılarak gelir kazanabilecekleri bildirildi. Programa katılan öğrenciler her bir gün için 67,36 TL ücret alacak. 

Sosyal Çalışma Nedir?
Sosyal Çalışma Programları, üniversite öğrencilerinin bir yandan kamu kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde çalışabilecekleri, diğer yandan mesleki niteliklerini geliştirebilecekleri programlardır. Program düzenlenebilecek alanlar şöyledir:

 • Doğanın korunması.
 • Kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması.
 • Kütüphanelerin bakımı ve düzeni.
 • Kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi.

 
Sosyal Çalışma Programına Kimler Katılabilir?

Açıköğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç olmak üzere bütün yükseköğretim öğrencileri katılabilir. Ancak katılamayacağı belirtilen eğitim düzeylerinin yanısıra kişinin aktif bir lisans veya önlisans kaydının olması durumunda programlara katılım mümkündür.

Sosyal Çalışma Programına Kimler Katılamaz ? 

 • Açıköğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılamaz.
 • 18 yaşını doldurmamış üniversite öğrencileri katılamaz.
 • Başka bir işte çalışan, staj yapan ve herhangi bir işyerinden kısa vadeli sigortalılık kollarından sigortalılığı bildirilen öğrenciler katılamaz.
 • Öğrencilik kaydı aktif olmayan öğrenciler katılamaz.
 • Bahar dönemi dersleri bitmeyen öğrenciler katılamaz. (Dersleri bitmiş ancak finalleri veya bütünleme sınavları bitmemiş öğrenciler katılabilir.)
 • Yaz döneminde ders alan öğrenciler katılamaz.
 • Programın başladığı tarihi içine alan eğitim-öğretim yılının birinci yarıyılı sonu itibarıyla genel akademik not ortalaması, not döküm cetvelinde (transkript) 4’lük sistemde 2’nin (dahil), YÖK’ün “4’lük Sistemdeki Notların 100’lük Sistemdeki Karşılıkları” tablosunda 53.33’ün (dahil) veya varsa üniversitelerce ayrıca belirlenen başarı puanının altında olan öğrenciler programa katılamaz. Bazı üniversitelerin hazırlık sınıflarında olduğu gibi not ortalaması hesaplanamayan öğrenciler için ilgili dönem itibarıyla başarısız olanlar da programa katılamaz.

Günlük 67,36 TL çalışma ücreti
Sosyal Çalışma Programına bölüm ayrımı olmaksızın bütün öğrenciler www.iskur.gov.tr adresi üzerinden online kullanıcı girişi yaparak sistemde yayınlanan programlardan yapılacak işleri inceleyerek kendisine en uygun olan programa 25.06.2019 – 28.06.2019 tarihleri arasında başvuruda bulunabilecektir. Her bir öğrencinin bir yaz döneminde en fazla 3 programa başvuru hakkı bulunduğundan, tüm programlara başvuru yapılamaz. Katılımcı seçimi 05.07.2019 tarihinde Liste yöntemi ( Merkezi Elektronik Kura Sistemi ) ile yapılacaktır.

Program katılımcılarına katılım sağladıkları her bir gün için 67,36 TL ödeme almaya hak kazanır. Ayrıca yine bu günler için emekliliğe etki eden sigortaları dahil tüm sigorta primleri yatırılır.

Bu haber 1742 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Depremin Merkez Üssü Alaşehir
Depremin Merkez Üssü Alaşehir
Artan Vakalar Üzerine Yeni Yasaklar Geldi
Artan Vakalar Üzerine Yeni Yasaklar Geldi