Mahkumlar İçin Kitap Bağışı Kampanyası Başlatıldı

Mahkumlar İçin Kitap Bağışı Kampanyası Başlatıldı

Alaşehir Manşet Haber -  Alaşehir'de mahkumların okuyabilmesi için kitap bağışı kampanyası başlatıldı. Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı Adliye önünde kurulan stantta 31 Mayıs 14 Haziran tarihleri arasında kitap bağışlanabilecek.

01 Haziran 2021 - 17:36 - Güncelleme: 01 Haziran 2021 - 17:42

 

Alaşehir'de mahkumlar için düzenlenen kitap bağışı kampanyasının başlaması nedeniyle düzenlenen törene Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, Belediye Başkan vekili Muammer İbişoğlu, Ulaştırma Alay Komutanı Kıdemli Albay Mevlüt Ece, Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Sert, Alaşehir İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Nadir Bilbay, Alaşehir M Tipi Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mesut Duyar, Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş ve vatandaşlar katıldı.

Alaşehir M Tipi Ceza İnfaz Kurumu katibi Mustafa Kutlu yaptığı konuşmada, "Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliği çerçevesinde Ceza İnfaz Kurumlarının kütüphanelerinin zenginleştirilmesi ve hükümlü tutuklulara okuma alışkanlığı kazandırılması amacıyla tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak kitap bağışı kampanyası başlatıldı. Kampanyaya herkesin destek vermesini bekliyoruz." dedi.

İlk kitap bağışını Alaşehir Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Sert’e yapan Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, "Evlerimizde, kütüphanelerimizde okuduğumuz veya yeni olarak da kitap bağışı yaparak, cezaevlerinde bulunan hükümlülerin okumasını sağlayabilmek için kitap bağışını destek vermemiz gerekir. 15 gün sürecek bağış süresince vatandaşların destek olmasını bekliyoruz. Kitap bağışı için Alaşehir Belediyesi hoparlörlerinden de ilan yaptırarak, çevremize afişler asarak kampanyaya destek olacağız." diyerek vatandaşları kitap bağışı kampanyasına davet etti.

2021/06/2021-06-01-17-41-14.gif
Bu haber 929 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALAŞEHİR'DE KAÇAK CEP TELEFONU VE ALKOL OPERASYONU
ALAŞEHİR'DE KAÇAK CEP TELEFONU VE ALKOL OPERASYONU