Mahkeme Tapuları İptal Etti !

Mahkeme Tapuları İptal Etti !

Köşe yazarımız Mehmet Salcıoğlu tarafından kaleme alınan yaşanmış bir olay. 24 yıl sonunda mahkemece alınan bir karar ve yaşanan hayal kırıklıkları...

04 Aralık 2019 - 13:57 - Güncelleme: 04 Aralık 2019 - 14:13

 

Mehmet Salcıoğlu tarafından kaleme alınan yaşanmış bir olay. Yıllarca binbir emekle biriktirilen onca paralar ile aldığınız evlerinizde sadece tapuya güvenmek yeterli değil...

 
1985 yılında üç arsa sahibi bir müteahhit ile anlaştı ve İstanbul – Florya ‘da bulunan arazilerine 7 katlı bina yapılması için kat karşılığı inşaat sözleşmesi imzaladı. İnşaat devam ederken yüklenici sahip olduğu payı başka kişilere sattı. İnşaatın bitmesi ile iskânı alınmayan bu binada hem arsa sahipleri hem müteahhitten ev alanlar oturmaya başladı.
 
2009 yılına geldiğimizde arsa sahipleri mahkemeye başvurarak, kat karşılığı inşaat sözleşmesinin iptali ve kayıtlı tapuların iptalini istedi.
 
Yerel mahkeme 24 yıl sonra sözleşmeyi ve tapuları iptal ederek, tapuları arsa sahiplerine devretti. Bu kararı Yargıtay onadı. En son Anayasa Mahkemesi’de mülkiyet hakkının ihlal edilmediğine karar verdi.
 
Kıssadan hisse: On yıllarca sürecek krediler ile aldığınız evlerinizde sadece tapuya güvenmek yeterli değil. Tüm proje detaylarına hâkim olun sonradan pişman olmayın.

SAFLARI  SIKLAŞTIRALIM…

Küstahlığın değere bindiği,
Hoşgörünün zayıflık olarak adlandırıldığı,
Zorbalığın ve üçkâğıtçılığın erdem sayıldığı,
Cahilin, âlim olduğu bu yüzyılda,
Boş başakların boynu dik.
Safları sıklaştıralım ki araya boş başaklar girmesin…
Tolstoy’a göre tüm muhteşem hikâyeler iki şekilde başlar, ya bir insan bir yolculuğa çıkar ya da şehre bir yabancı gelir.
Kendi kişisel muhteşem hikâyenizi yazmanız dileğiyle…

Bu haber 2595 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x