Kuru Üzüm Fiyatları Erken Açıklanmalı

Kuru Üzüm Fiyatları Erken Açıklanmalı

Alaşehir Manşet Haber - CHP Manisa Milletvekili ve Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Bekir Başevirgen, Salihli'de üzüm üreticileri ile bir araya geldi. Başevirgen, 9 numara çekirdeksiz kuru üzümde bu sene taban fiyatın en az 13,5 TL olması gerektiğini ifade etti.

09 Ağustos 2020 - 19:55

 

Hasada az bir zaman kala üreticilerin talep ve beklentilerini dinleyen Başevirgen, 9 numara çekirdeksiz kuru üzümde bu sene taban fiyatın en az 13,5 TL olması gerektiğini ifade etti.

Geçen yılın girdi maliyetleri ile bu yılın girdi maliyetleri arasındaki fiyat farkının, açıklanacak taban fiyatta baz alınması gerektiğini belirten Başevirgen, "Bu sene üzüm bağlarının başına gelmedik kalmadı. Yağmurdan doluya, aşırı sıcaktan fırtınaya kadar yaşanan doğal afetler nedeniyle üzümde rekolte %60 seviyelerinde. İlaç, mazot, gübre derken bütün maliyetler arttı. Açıklanacak taban fiyat üreticiyi mağdur etmemeli. Beklenenin altında fiyat açıklanırsa üzüm yetiştirecek üretici bulamayacağız." dedi.

"Kuru Üzüm Fiyatları Erken Açıklansın"

Üreticilerin, kuru üzüm alım fiyatlarının daha erken açıklanması yönünde talepleri olduğunu dile getiren Bekir Başevirgen, "TMO'nun müdahale alımı yapacağının kesinleşmesinin ardından üreticiler haklı olarak fiyatın da belirlenmiş olmasını bekliyor. Çünkü borcu olanlar elindeki üzümü belki de daha düşük bir fiyata satarak, kâr elde edebilecekken zarar ediyor. Son dakikada fiyat açıklanmasının amacını anlayamıyoruz" diye konuştu.

Bu haber 1863 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alaşehir'de, Denetim Ekipleri ile Koronavirüs Toplantısı Yapıldı
Alaşehir'de, Denetim Ekipleri ile Koronavirüs Toplantısı...