KORONAVİRÜS’E KARŞI YENİ TEDBİRLER

KORONAVİRÜS'E KARŞI YENİ TEDBİRLER

Alaşehir Manşet Haber - Koronavirüsle mücadele kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

03 Kasım 2020 - 19:51 - Güncelleme: 03 Kasım 2020 - 23:30

KORONAVİRÜSE KARŞI YENİ TEDBİRLER: TÜM İŞ YERLERİ 22:00'DA KAPANACAK

Koronavirüste kimi Avrupa ülkelerinin yeniden kısıtlamalara başvurma yolunu seçtiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada, "Hasta sayılarının yüksek olduğu kimi ülkeler adeta kontrolden kaçmış durumdadır. Türkiye genel olarak kontrollü bir süreç yaşıyor. Bu alanda herhangi bir krizle karşı karşıya kalmadık. Günlük hasta sayımız yönetilebilir seviyelerdedir. Salgına karşı en büyük silahımız temizlik, maske ve mesafe kurallarıdır. Tüm vatandaşlarımı azami dikkate ve riayete davet ediyorum.

Aşı çalışmaları dünyada ve ülkemizde hızla ilerliyor. Yıl sonuna kadar yabancı ülkelerde geliştirilen bir veya birden fazla aşıyı ülkemizde uygulanabilir hale getirmeyi planlıyoruz. Kendi geliştirdiğimiz aşıları da bahar aylarıyla birlikte vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bu konuda kendi kendimizi korumaktan daha etkili bir aracımız yoktur. Özellikle İstanbul'da yaşayan vatandaşlarımızdan daha fazla dikkat ve hassasiyet bekliyorum.

Özel sektör ve kamuda esnek mesai uygulaması teşvik edilecektir. Pazar yeri ve market gibi yerlerde denetimler arttırılacaktır. Paket servis hariç olmak üzere lokanta, restoran, pastane, berber, nikah, düğün salonu, yüzme havuzu, kaplıca, hamam, internet kafe, halı saha, tiyatro, sinema salonu gibi hizmetler dahil tüm iş yerlerinin kapanış saati 22.00'de sona erecektir.

Vatandaşlarımızdan kalabalık ortamlardan kaçınmalarını ev ziyaretini mecbur olmadıkça yapmamalarını özellikle rica ediyorum.

Hamdolsun şu ana kadar bu süreci başarıyla götürdük. Salgın tedbirleri dolayısıyla faaliyetine ara verdirdiğimiz veya sınırlandırdığımız pekçok alanda normalleşme adımlarını atmıştık. Okullarımızdaki sınıfların bir kısmında eğitim öğretim yüzyüze başlaması kararını kamuoyuyla paylaşmıştık. Salgının seyrine göre önümüzdeki haftalarda diğer sınıfların durumlarını değerlendireceğiz" ifadelerini kullandı. 

Bu haber 2516 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kayıp Otomobil Bulundu, Gerçek Ortaya Çıktı
Kayıp Otomobil Bulundu, Gerçek Ortaya Çıktı