Kaymakam Uçgun, Sıfır Atık Projesi Kursunu Ziyaret Etti

Kaymakam Uçgun, Sıfır Atık Projesi Kursunu Ziyaret Etti

Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, Sıfır Atık Projesi Kapsamında Alaşehir Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kursu ziyaret etti

01 Kasım 2018 - 17:56

 

İlçemiz Kaymakamı Abdullah Uçgun, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan hanımefendi himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında Alaşehir Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kursu yerinde ziyaret ederek Halk Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman Ölmez ve sorumlu öğretmenden kurs hakkında bilgiler aldı.

Kaymakam Uçgun yaptığı değerlendirmede, Sıfır Atık projesi kapsamında okullarda ve kurumlarda çeşitli faaliyetlerin devam ettiğini belirterek gazete, pet şişe, yoğurt kabı, çikolata kabı, eski kıyafet vb. bütün atık malzemelerin bu kurs ile yeniden hayat bulduğunu söyledi. Uçgun, "Proje ile israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşumunun azaltılması ve bu sayede geri kazanımın sağlanmasının hedeflenmektedir. Atıkların geri dönüşüm ve geri kazanım sürecinde değerlendirilmeden bertarafı, hem maddesel hem de enerji olarak ciddi kaynak kayıplarına neden olmaktadır. Dünyadaki nüfus artışı, tüketimde de kaçınılmaz bir artışa sebebiyet vermekte, sahip olduğumuz sınırlı kaynaklar artan ihtiyaçları karşılayamamaktadır. Bu noktada bireysel bilinç son derece önemli, ancak kurumsal kararlılık da en az onun kadar önem arz ediyor. Dünyadaki başarılı atık yönetim örnekleri de bunu doğruluyor” şeklinde konuştu.

Uçgun, kurs ve proje çalışmalarının başarı ile noktalanmasını temenni ettiğini ifade edip, çalışmalarından dolayı emek veren, gayret gösteren kursiyerleri ve öğretmenleri tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman Ölmez, kursun 12 kursiyere açıldığını ve gelen talepler doğrultusunda kurs açmaya devam edeceklerini belirtti.

Bu haber 2411 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x