Kaymakam Uçgun, İşletmelerde Koronavirüs Tedbirlerini İnceledi

Kaymakam Uçgun, İşletmelerde Koronavirüs Tedbirlerini İnceledi

Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, İlçemizde faaliyet gösteren Kiraz işleme ve paketleme tesislerinde incelemelerde bulundu.

11 Haziran 2020 - 13:10

 

Kaymakam Uçgun Kiraz işleme ve paketleme tesislerinden 3 tesisi ziyaret ederek pandemi sürecinde alınan tedbirleri yerinde inceledi. Kaymakam Uçgun'a işletme ziyaretinde Alaşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü denetim ekipleri eşlik etti.

Uçgun; ziyaret ettiği İşletmeler hakkında genel bilgiler aldı ve İşletmelerde Covid-19 tedbirleri kapsamında alınan önlemleri, yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

İşletmelerde Covid-19 salgınından çalışanlarını korumak amacıyla tedbirler alındığı, çalışanların servisten inmeden ateş ölçümlerinin yapıldığı, araçların dezenfekte edildiği, Maske takmanın zorunlu olduğu bu konuda genel denetimlerin düzenli olarak sürdürüldüğü, yemekhanede tek kullanımlık ürünler kullanıldığı, oturma alanlarına şerit çekilerek çapraz oturma düzeni ile sosyal mesafenin sağlandığı gözlemlendi.

Kaymakam Uçgun denetimlerde yaptığı açıklamada; “bugün ilçemizde faaliyet gösteren 3 kiraz işleme ve paketleme tesisini ziyaret ettik. Alaşehir ülkemizin en önemli yaş meyve ihraç merkezlerinden birisi. Kiraz ve kayısı ile başlayan ihracat sezonu üzüm, incir, ayva ve nar ile devam etmektedir. Yaklaşık 500 milyon dolar ihracat yapılan ilçemizdeki işletmelerde covid19 tedbirleri son derece önemlidir. Bugün burada alınan tedbirleri yerinde gördük. İlçemizdeki bütün işletmeleri düzenli olarak denetleyeceğiz. Bugün ziyaret ettiğimiz işletmelerde, Koronavirüs salgınından çalışanlarını korumak için iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı tarafından bilgilendirici eğitim düzenlendiğini, işletme girişindeki turnikelerden dinlenme alanlarına kadar sosyal mesafeyi koruyucu şeritler çekilerek uyulması için iç kontrol mekanizmalarının devreye alındığını, çalışma alanlarına sağlık bakanlığının koruyucu ve bilgilendirici afişlerinin asıldığını, yemekhanede tek kullanımlık ürünlerin kullanıldığını, dinlenme ve mola saatlerinin arttırılarak yemekhane ve dinlenme alanlarındaki yoğunluğun azaltıldığını memnuniyetle gördük.” dedi.

Bu haber 1373 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alaşehir'de Gökyüzünde Esrarengiz Işıklar
Alaşehir'de Gökyüzünde Esrarengiz Işıklar