Kavaklıdere Atıksu Arıtma Tesisinde İmalatlar Tamamlandı

Kavaklıdere Atıksu Arıtma Tesisinde İmalatlar Tamamlandı

Alaşehir Manşet Haber - MASKİ Genel Müdürlüğü, Alaşehir’in Kavaklıdere Mahallesi için 4 milyon 100 bin TL yatırım bedeli ile inşa çalışmalarına başladığı atıksu arıtma tesisinde yapım işlemleri tamamlandı.

28 Mayıs 2019 - 22:34

 

MASKİ Genel Müdürlüğü, Alaşehir’in Kavaklıdere Mahallesi için 4 milyon 100 bin TL yatırım bedeli ile inşa çalışmalarına başladığı atıksu arıtma tesisinde betonarme imalatları tamamladı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, belde durumundan mahalleye dönüşen yerleşim yerlerine de atıksu arıtma tesisleri inşa ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen proje kapsamında Alaşehir’in Kavaklıdere Mahallesi’ne kazandırılacak olan atıksu arıtma tesisinde betonarme imalatlar tamamlandı. Mekanik ve elektrik imalatların devam ettiği tesis, 4 milyon 100 bin TL yatırım bedeli ile Manisalıların hizmetine kazandırılacak.

Çevreci yatırımlar Manisa’nın geleceğini koruma altına alıyor

Gerçekleştirilen yatırımlarla Manisa’nın geleceğine çok önemli kazanımlar sağlandığını vurgulayan MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, “Çevreci bir anlayışla atıksu sorununa köklü çözümler getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu kapsamda, Kavaklıdere Mahallemize 4 milyon 100 bin TL yatırım bedeli ile atıksu arıtma tesisi kazandırıyoruz. Tesisteki ünitelerde betonarme imalatlarımız tamamlandı. Tesisimiz faaliyete alındığında günde 500 metreküp atıksu arıtımı gerçekleştireceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün projeleri ve yatırımları doğrultusunda Manisa’mızın geleceğini güvence altına alıyoruz” diye konuştu.

Bu haber 1253 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocuklarda Tırnak Yeme Alışkanlığı Konusunda Ebeveynler Neler Yapmalı?
Çocuklarda Tırnak Yeme Alışkanlığı Konusunda Ebeveynler Neler...