İYİ Parti Alaşehir’de Toplu İstifa Depremi

İYİ Parti Alaşehir'de Toplu İstifa Depremi

Alaşehir Manşet Haber - İYİ Parti Alaşehir İlçe Başkanlığından istifa eden Cihan Yıldırım ve parti yöneticileri MHP'ye katıldı.

28 Nisan 2021 - 15:02 - Güncelleme: 28 Nisan 2021 - 15:24

 

Alaşehir İYİ Parti'de istifa depremi yaşanıyor. İYİ Parti Alaşehir ilçe başkanı ve Alaşehir Belediyesi Meclis Üyesi Cihan Yıldırım ile birlikte yönetimi ve onlarca parti üyesi İYİ Partiden istifa ederek MHP’ye katıldıklarını açıkladılar.

Yıldırım, istifasıyla ilgili şu açıklamaları yaptı: Siyaset millete hizmet yoludur. Bu amaçla siyasete ben ve arkadaşlarım girdik ve büyük ümitler ile İYİ parti saflarına katıldık. Üye ve yönetici olarak büyük emekler verdik, ancak geldiğimiz noktada İYİ Parti’de dar ekipçilik anlayışının dışına çıkılamadığını, demokratik teamüllere uygun davranılmadığını görüyoruz. Demokrasi, milliyetçilik, Atatürkçülük gibi bir çok değerin istismar edildiği, ancak iktidar olmak için bu değerlerle hiçbir şekilde örtüşmeyen kişi ve yapılarla açık veya örtülü beraberlikleri üzülerek izliyoruz.İktidar olalım da nasıl olursa olalım zihniyetini gördük.

Yerel siyasette belediyelerde İYİ Partiyi temsilen belediye kadrosunda olanların her türlü usulsüzlüğü ve gayri hukuki işleri yaptığını gördük.Bunu genel merkeze bildirdik.Lakin hiç dikkate alınmadı.Engellenmedi. Bizler Bu saatten sonra yuvamıza dönüyoruz.Bu saatten sonra MHP' nin başarısı için var gücümüzle çalışacağımızı tüm kamuoyuna bildiririz’ ifadelerini kullandı.

Rozet takma programında konuşan MHP MYK üyesi Ali Uçak ‘Bugün güzel bir gün. Ülkücü ülkücünün öz kardeşidir sözünü tüm Alaşehir’e bir kez daha yüksek sesle duyurduğumuz bir gün.Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’nin sigortasıdır. Başbuğumuz Alparsan Türkeş Beyefendinin de söylediği gibi Bizler politikacı değil bir davanın takipçileriyiz. İçinde bulunduğumuz süreçte çok iyi anlaşılmıştır ki Türkiye’nin dışarıdan beslenen ve organize edilen oluşumlara , kirli ittifaklara değil milli bir duruşa ihtiyacı vardır. Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli'nin liderliğinde Bugün burada dosta düşmana haykırıyoruz ülkücüler birdir, beraberdir, ülkücülerin çatısı Milliyetçi Hareket Partisi'dir. Derdi ve kaygısı “Millet” olanın ait olduğu yer bellidir. İyi Parti’den, İyi Parti İlçe Başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinden istifa ederek Partimize katılan değerli dostlarımıza aramıza hoş geldiniz diyorum’ dedi.

2021/04/2021-04-28-15-24-14.gif
Bu haber 2592 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALAŞEHİR'DE KAÇAK CEP TELEFONU VE ALKOL OPERASYONU
ALAŞEHİR'DE KAÇAK CEP TELEFONU VE ALKOL OPERASYONU