İtfaiye Teşilatının 305. yılı Alaşehir’de Kutlandı

İtfaiye Teşilatının 305. yılı Alaşehir'de Kutlandı

Alaşehir Manşet Haber - Alaşehir'de İtfaiye Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda yapılan sergide itfaiyenin tarihini anlatan fotoğraflar, yaşanan afetler ve olaylarla ilgili fotoğraflar sergilendi.

02 Ekim 2019 - 16:51 - Güncelleme: 02 Ekim 2019 - 17:00

 

Alaşehirlilerin can ve mal güvenliğinin sağlanması için daima görev başında bulunan itfaiyeciler, itfaiye teşkilatının 305. Kuruluş yıldönümünü kutluyor. Bu kapsamda, Alaşehir'de İtfaiye Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda yapılan sergide itfaiyenin tarihini anlatan fotoğraflar, yaşanan afetler ve olaylarla ilgili fotoğraflar sergilendi. Açılan sergiyi ziyaret eden çocuklara balon hediye edilirken, minikler, itfaiyeci kıyafetleriyle fotoğraflar çektirme imkanı buldu.

Manisa Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından 25 Eylül 1 Ekim arasında kutlanan İtfaiye Haftası etkinlikleri kapsamında Alaşehir Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda itfaiye sergisi açıldı. Sergiye ziyarete gelen ailelerin çocuklarına balon hediye edilirken, çocuklara itfaiyeci kıyafeti giydirilerek, fotoğraf çektirildi. Vatandaşlar itfaiye teşkilatının dünden bugüne gelişimine açılan fotoğraf sergisiyle tanıklık ederken itfaiye ekiplerinin doğal afetler, yangınlar ve arama kurtarma çalışmalarının konu edildiği fotoğrafları da dikkatle inceledi. Sergi gün boyunca Alaşehirli vatandaşların ziyaretine açık kalacak.

Bu haber 1100 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Depremin Merkez Üssü Alaşehir
Depremin Merkez Üssü Alaşehir
Artan Vakalar Üzerine Yeni Yasaklar Geldi
Artan Vakalar Üzerine Yeni Yasaklar Geldi