Günlerdir Kayıp Olan Kız Haberlerimiz İle Bulundu

Günlerdir Kayıp Olan Kız Haberlerimiz İle Bulundu

Alaşehir Manşet Haber - 19 Ekim tarihinde Uşak Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Yurdu’ndan kaçarak kayıplara karışan 15 yaşındaki kız, yapmış olduğumuz haberleri okuyunca annesinin hastalandığını öğrenip aradı. Anne, kızını polisler eşliğinde belirttiği adresten aldı.

02 Kasım 2021 - 19:14 - Güncelleme: 02 Kasım 2021 - 19:30

 

Soner Vatansever / Alaşehir Manşet Haber - Uşak Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Yurdu’ndan 19 Ekim tarihinde kaçarak kayıplara karışan 15 yaşındaki Fadime Yıldırım, kolluk kuvvetlerinin tüm çabalarına rağmen günlerce bulunamamıştı. Bunun üzerine genç kızın yakınları, arama çalışmalarına destek olması amacıyla bize ulaşmıştı. Bizler de ilk olarak sosyal medya hesaplarımızdan kayıp ilanını duyurmuş, ardından da İHA (İhlas Haber Ajansı) aracılığı ile ulusal bazda kayıp haberini yapmıştık. Haberlerimizden annesinin hasta olduğunu öğrenen genç kız, annesi Gülten Madan’ı arayarak, bulunduğu yerden alınmasını istedi. Alaşehir'de oturan anne Gülten Madan, yine Alaşehir’de oturan teyzesinin oğlu Mehmet Demir ile birlikte Uşak’a giderek polislere bilgi verdi. Polisler eşliğinde kızının belirttiği adrese giden aile kızını teslim aldı.

Annesinin hastalandığını duyunca dayanamamış

Mehmet Demir şöyle konuştu: "Fadime annesini aramış, annesi de beni aradı. Bizde Uşak polislerini aradık ve Uşak’a gittik. Uşak’tan polis ekipleri ile birlikte Fadime'nin verdiği adrese gittik ve kızımızı teslim aldık. Kızımızla konuştum, hiçbir olumsuzluk yok, kendi isteği ile yurtta kalmak istemediği için kaçmış. Kayıp olduğu süre içerisinde arkadaşlarında kalmış, bana 'Annemin hasta olduğunu ve hastanede yattığını televizyonda ve internette gördüm."

"Anneme dayanamadığım için annemi aradım. Annemin hasta olduğunu öğrenince şok oldum. Daha uzun süre dayanamadım, bu süre içerisinde arkadaşlarımın evlerinde kaldım. Hiçbir olumsuzluk yok, sadece yurtta kalmak istemiyorum' dedi. Şu anda Fadime Yıldırım ve annesi Gülten Madan poliste ifade veriyorlar. Yasal yollar ne ise değerlendirdikten sonra kızımızı eve alacağız."

Alaşehir’de oturan tek çocuk annesi Gülten Madan (37), 19 Ekim günü kaldığı Uşak Çocuk Esirgeme Yurdu’ndan arkadaşıyla kayıplara karışan 15 yaşındaki kızı Fadime Yıldırım’ın kayıplara karışmasının üzüntüsünden hastalanarak hastanede tedavi altına alınmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Firari Zanlı Alaşehir Jandarmadan Kaçamadı
Firari Zanlı Alaşehir Jandarmadan Kaçamadı
Alaşehir Zafer Partisinde Görkemli Açılış
Alaşehir Zafer Partisinde Görkemli Açılış